Charakterystyka aparatów ortodontycznych typu Clear Aligner

Klasyczne aparaty ortodontyczne są świetnym sposobem korekty wad zgryzu, jednak ich używanie wiąże się z kilkoma niedogodnościami. Konstrukcja tradycyjnego aparatu może utrudniać mówienie, jedzenie i utrzymanie właściwej higieny zębów. Niekiedy pacjenci skarżą się również na aspekt estetyczny. Rozwiązaniem tych problemów jest sięgnięcie po aparat Clear Aligner.

Nowoczesne aparaty Clear Aligner to odpowiedź na rosnące wymagania pacjentów – zauważa nasza rozmówczyni ze Specjalistycznej Praktyki Ortodontycznej w Katowicach. Aparaty tego typu są jednocześnie skuteczne, wygodne i niewidoczne, co czyni je ulubionym wyborem wielu osób rozpoczynających leczenie wady zgryzu.

Leczenie aparatem Clear Aligner

Aparat Clear Aligner to właściwie kilka wymienianych regularnie, przezroczystych szyn, nakładanych na łuki zębowe samodzielnie przez pacjenta. Każda szyna wykonywana jest indywidualnie na podstawie wycisku.

Rozpoczynając leczenie pacjent otrzymuje zestaw 3 szyn. Sięgając po kolejną szynę w odpowiednich odstępach czasowych (zwykle około tygodniowych), pacjent sam zmienia siłę nacisku aparatu. Podczas kolejnej wizyty otrzymuje kolejny zestaw aparatów.

Budowa aparatu Clear Aligner

Jak  wspomnieliśmy wcześniej, aparaty ortodontyczne Clear Aligner to łatwe w nakładaniu i zdejmowaniu szyny. Wykonane są one z przezroczystego materiału, co w połączeniu z dokładnym dopasowaniem do zębów sprawia, że podczas używania są całkowicie niewidoczne.

Pacjent może więc swobodnie rozmawiać i śmiać się, bez uczucia skrępowania wywoływanego niekiedy faktem posiadania widocznego aparatu.

Zalety budowy aparatu Clear Aligner

Najłatwiej dostrzegalną zaletą konstrukcji szynowej aparatu ortodontycznego Clear Aligner jest oczywiście estetyka, jednak możemy wymienić ich więcej. Przede wszystkim, aparat pozbawiony jest metalowych zamków i elementów, które mogłyby ranić wnętrze jamy ustnej. Biokompatybilny materiał, z którego wykonuje się aparaty jest w pełni bezpieczny, nie powoduje reakcji alergicznych ani podrażnień.

Aparaty ortodontyczne Clear Aligner to szybka, wygodna i najprzyjemniejsza dla pacjenta metoda leczenia małych i średnich wad zgryzu. Z pewnością docenią ją osoby dbające o zewnętrzny wizerunek, które nie czują się dobrze z pomysłem noszenia stałych aparatów typu klasycznego.

śr. ocena 5 / głosów 4