salon fryzjerski

Cechy dobrego salonu fryzjerskiego

Twoja szafa zapewne pęka w szwach, wypełniona dobrze skrojonymi ubraniami i staranie dobranymi do nich dodatkami. Jednak nawet perfekcyjna w każdym calu stylizacja wygląda marnie, jeżeli to, co ,,nosisz” na głowie, nijak z nią nie współgra. Zadbana, modna fryzura może stać się najważniejszą ozdobą Twojego wizerunku. Wydawać by się mogło, że aby móc się nią […]

Twoja szafa zapewne pęka w szwach, wypełniona dobrze skrojonymi ubraniami i staranie dobranymi do nich dodatkami. Jednak nawet perfekcyjna w każdym calu stylizacja wygląda marnie, jeżeli to, co ,,nosisz” na głowie, nijak z nią nie współgra. Zadbana, modna fryzura może stać się najważniejszą ozdobą Twojego wizerunku. Wydawać by się mogło, że aby móc się nią cieszyć, wystarczy odwiedzić fryzjera. Okazuje się, że to wcale nie jest takie proste. Zobacz, jak wybrać dobry salon fryzjerski.

Zastanów się, ile razy byłeś niezadowolona z końcowego efektu strzyżenia? Jak często po wizycie
w jednym z przypadkowo wybranych salonów fryzjerskich miałaś ochotę zaszyć się w domu? Prawdopodobnie wyciągnęłaś wnioski i nie chcesz po raz kolejny popełniać tego samego błędu. Czas znaleźć miejsce godne zaufania. W końcu odwiedzasz je, aby się zrelaksować, a nie siedzieć jak na szpilkach, martwiąc się o efekt końcowy. Aby znaleźć fryzjera, po wyjściu od którego będziesz promieniała i kroczyła ulicą pewna siebie, powinnaś kierować się kilkoma zasadami.

Jak wybrać dobrego fryzjera?

Na początku nie będzie łatwo. Rynek fryzjerski jest wyjątkowo nasycony, a z roku na rok przybywa nowych salonów. Nie oznacza to jednak, że każdy z nich jest wart uwagi. W końcu nie każdy fryzjer ma predyspozycje, by móc prezentować naprawdę wysoki poziom umiejętności. Połączenie wyczucia estetyki, umiejętności manualnych i kreatywności nie zdarza się często. Poszukiwanie takiego zestawu cech u fryzjera może trochę potrwać. Jest jednak kilka czynników, które mogą wskazywać na to, że to „ten jedyny”.

Klimat salonu fryzjerskiego

Mówiąc konkretniej: atmosfera, jaką tworzą pracownicy salonu fryzjerskiego, wpływa na to, jak odbierasz wizytę w nim. Jeśli styliści naprawdę kochają to, co robią, zauważysz to od razu po przekroczeniu jego progu. Bardzo ważne jest, by personel był uprzejmy i pozytywnie nastawiony.
W końcu w salonie spędzisz trochę czasu. Warto, aby minął on w przyjaznej atmosferze.

Kwalifikacje i doświadczenie fryzjera

Pasja, ale również talent, są czynnikami decydującymi o jakości wykonywanych usług. Ekspert ze  Studio hair-club podkreśla, że dobry stylista fryzur do każdego klienta podchodzi indywidualnie
i z takim samym entuzjazmem. Potrafi dobrać fryzurę do rysów twarzy, ale także do karnacji, postury czy nawet do charakteru. Nie bez znaczenia są także jego doświadczenie i zdobyte kwalifikacje. Nie krępuj się o nie pytać.

Jakość kosmetyków nie bez znaczenia

Jakość kosmetyków do włosów używanych w salonie jest kolejnym spośród kluczowych elementów, na które od razu należy zwrócić uwagę. Warto więc zorientować się najpierw, które marki najbardziej cenione są w tej branży i zerknąć, czy są dostępne na półkach danego salonu.
Co więcej, wszelkie specyfiki powinny być dobierane indywidualnie do rodzaju włosów i skóry głowy. Dlatego sprawdź, czy salon oferuje zarówno np. takie, które nawilżą suche włosy, jak i te do włosów cienkich, które ich nie obciążą.

Równie istotna jest czystość. Jednak nie myl jej ze sterylnością. Fryzjer nie jest w stanie w tym samym czasie obcinać kosmyków i zamiatać ich z podłogi. Zwróć jednak uwagę na narzędzia, których używa, ręczniki itd. Jeśli salon pochwalić może się także dogodną lokalizacją i przystępnymi cenami, wszystko wskazuje na to, że możesz zostać jego stałym klientem.

śr. ocena 0 / głosów 0