Zepsuty MacBook – co warto wiedzieć o serwisie

Coraz więcej osób kupując nowy komputer przenośny, decyduje się na nabycie MacBooka firmy Apple. Wielu użytkowników chwali sobie ten sprzęt za płynne działanie i bezawaryjność. Jednak każde urządzenie elektroniczne, a w szczególności komputer, jest narażone na uszkodzenia i usterki. Dotyczy to zwłaszcza starszych oraz intensywnie eksploatowanych egzemplarzy.

Apple = niezawodność?

Komputery firmy Apple znane są ze swojej bezawaryjności. Po co zatem istnieją ich serwisy, takie jak MacForce w Warszawie? Ponieważ nawet sprzęty tej firmy doznają uszkodzeń – nikt nie wymyślił jeszcze urządzeń i podzespołów, które nigdy się nie psują. Nie ma jednak żadnych wątpliwości co do tego, że na tle innych producentów wymagają one naprawy nieporównywalnie rzadziej.

Jeśli nasz komputer jest stosunkowo nowy oraz posiada aktywną gwarancję, naprawa zostanie wykonana bezpłatnie. Warto jednak wcześniej skontaktować się z infolinią Apple – w tym celu potrzebny będzie numer seryjny urządzenia i nasze Apple ID oraz hasło. Następnie za pośrednictwem infolinii uzyskamy informacje o Autoryzowanych Serwisach Apple, które znajdują się najbliżej nas. To właśnie do jednego z nich powinniśmy oddać zepsuty komputer w celu jego naprawienia. Pamiętajmy, aby korzystać tylko z usług sprawdzonych i autoryzowanych punktów serwisowych. Ma to szczególne znaczenie w przypadku komputerów będących jeszcze na gwarancji, gdyż jedynie naprawa dokonana w autoryzowanym serwisie pozwala na dalsze zachowanie gwarancji. W przeciwnym wypadku ryzykujemy jej utratę.

W każdym miejscu kuli ziemskiej

Warto także wiedzieć, że wszystkie MacBooki firmy Apple objęte są gwarancją międzynarodową. Jeśli więc posiadamy komputer zakupiony np. w USA z ważną gwarancją, bez problemu możemy go serwisować w Polsce. Weryfikacja ochrony gwarancyjnej odbywa się bowiem na podstawie numeru seryjnego urządzenia.

Korzystanie z usług Autoryzowanego Serwisu Apple ma także duże znaczenie w przypadku starszych komputerów nieobjętych ochroną gwarancyjną producenta. Tylko w takim przypadku będziemy mieli bowiem pewność, że do naprawy naszego komputera zostały użyte oryginalne i najwyższej jakości części zamienne, które pozwolą na długie i bezproblemowe użytkowanie MacBooka. Warto jest zainwestować nieco więcej w jego naprawę, także w przypadku, jeśli w przyszłości planujemy sprzedaż komputera. Wielu nabywców używanego sprzętu weryfikuje bowiem, gdzie były dokonywane jego naprawy i z pewnością żaden z nich nie kupi komputera, który był naprawiany w nieznanym serwisie.

śr. ocena 7.5 / głosów 2