Zepsuła ci się konsola? Skorzystaj z serwisu

Uszkodzenie konsoli to dramat, który może przydarzyć się każdemu graczowi. Kiedy zaczynają świecić niewłaściwe diody, sprzęt przegrzewa się, przestaje czytać płyty lub co gorsza, w ogóle nie chce się uruchomić, nie wpadaj w panikę. Dobry serwis konsoli sprawnie i niedrogo usunie usterkę.

Usterki zdarzają się we wszystkich, nawet najlepszych konsolach i niestety, zazwyczaj ujawniają się po upływie czasu gwarancji producenta – mówi specjalista z firmy xGameCenter. Na szczęście obecnie serwisowanie konsoli nie należy do największych wydatków. Na co zwrócić uwagę wybierając serwis, by jak najszybciej wrócić do gry?

Sprawdzony serwis konsoli

Jeśli kiedykolwiek będziesz zmuszony do naprawy konsoli, lepiej nie próbuj działać na własną rękę. Nieprofesjonalna próba usunięcia usterki może wiązać się z koniecznością poniesienia znacznie wyższych kosztów. Ważna jest nie tylko wiedza, ale też dostęp do oryginalnych części, które zapewnią długie i sprawne działanie naprawionej konsoli.

Wybierając serwis upewnij się, że masz do czynienia z legalnie działającą firmą, która udzieli ci gwarancji na wykonaną usługę. Nie bez znaczenia jest doświadczenie, jakim może pochwalić się serwis. Im dłuższy staż na rynku, tym większa wiedza, wprawa i zakres napraw, które potrafi wykonać serwisant. Profesjonalne serwisy mają też dostęp do lepszego sprzętu, którego użycie zwiększa szanse usunięcia nawet bardzo skomplikowanych usterek.

Czas naprawy konsoli gra rolę

Przeglądając fora dla graczy z pewnością natknąłeś się na liczne skargi dotyczące kontaktu z serwisem i czasu trwania naprawy. Przecież nikt nie chce czekać kilku tygodni na odzyskanie swojej konsoli! Dlatego wybierając serwis zwróć uwagę na kilka rzeczy.

Po pierwsze, czy serwis konsoli deklaruje dokładny czas kontaktu po zgłoszeniu usterki? Po drugie, czy serwis udostępnia opcję śledzenia naprawy? Dzięki temu unikniesz czekania w napięciu na naprawiony sprzęt i zastanawiania się, czy w ogóle ktoś się nim zajmuje.

Nie martw się, jeśli mieszkasz daleko od profesjonalnego punktu napraw konsoli. Profesjonalne serwisy posiadają kontrakty z szybkimi kurierami i we własnym zakresie organizują transport sprzętu od i do klienta.

śr. ocena 7.5 / głosów 2