Zastosowanie skrzyniopalet plastikowych

Do transportu niektórych materiałów nie wystarczy sama przyczepa czy pojemny bagażnik. Są grupy przedmiotów, które wymagają dodatkowych urządzeń i zabiegów, aby dotrzeć z miejsca na miejsce. Jednym z elementów, które ułatwiają, a niekiedy wręcz umożliwiają transport pewnych surowców i produktów, jest skrzyniopaleta plastikowa. Jakie są jej zastosowania?

Skrzyniopalety plastikowe – właściwości

Właściwości użytkowe skrzyniopalet wykonanych z tworzyw sztucznych wynikają wprost z tego, jak się je tworzy. Firma THT zajmuje się wyrobem skrzyniopalet przy wykorzystaniu termoformierki próżniowej. Jest to szybka i oszczędna metoda. Uzyskane w ten sposób wyroby nie tylko mają pożądany kształt, ale też są lekkie, wytrzymałe i można je poddawać recyklingowi. O tym, jak wielkie są to zaletu w przypadku transportu, nie trzeba chyba mówić – wysoce odporne i lekkie pojemniki znacznie ułatwiają pracę i dają gwarancję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem.

Skrzyniopalety plastikowe, jak sama nazwa wskazuje, mają zalety zarówno skrzyń, jak i palet, a właściwości wynikające z użycia plastiku to ich dodatkowy atut. Skrzyniopalety można układać jedna na drugiej, dzięki czemu oszczędza się miejsce. Ponieważ są składane, po opróżnieniu zajmują o wiele mniej miejsca, co umożliwia przewiezienie dodatkowego towaru w drodze powrotnej. Do niektórych modeli można zamontować koła, co jeszcze bardziej usprawnia operowanie pojemnikiem.

Skrzyniopalety plastikowe – do czego służą?

Omawiane tu pojemniki są niezastąpione podczas transportu materiałów sypkich, takich np. jak ziarna czy kasze, ale też twardych owoców, warzyw i innych płodów rolnych, a ponadto materiałów drobnych i nisko gabarytowych. Sprawdzają się zarówno w drodze z puntu A do punktu B, jak i w charakterze pojemników do składowania wyżej wymienionych surowców i produktów. Twarde, mocne i nienasiąkliwe ścianki skrzyniopalety gwarantują, że nic się nie wyleje, a np. sok przewożonych owoców nie będzie miał wpływu na jakość pojemnika.

Ponieważ skrzyniopaletę wystarczy dokładnie opłukać, aby pozbyć się pozostałości poprzednio transportowanego materiału, mogą być one przydatne wszędzie tam, gdzie występuje duża różnorodność przewożonych lub składowanych materiałów, bez konieczności przygotowywania dla każdego z nich osobnych, ściśle przypisanych pojemników.

Skrzyniopalety to praktyczne rozwiązania, które stworzono z myślą o bolączkach transportu i magazynowania. Z uwagi na materiał wykonania, kształt, możliwość składania oraz uniwersalność, jest to doskonałe rozwiązanie dla każdego – zarówno rolnika, który chce bezpiecznie przewieźć swoje plony, jak i wielkich przedsiębiorstw transportowych, które chcą świadczyć usługi na najwyższym poziomie.

śr. ocena 0 / głosów 0