system-monitoringu

Zalety systemów monitoringu Cloud P2P

Nieograniczony dostęp do internetu stwarza liczne udogodnienia – także w dziedzinie szeroko pojętego bezpieczeństwa. Korzystając z sieci, zyskujemy możliwość zdalnego podglądu obrazu z kamer monitoringu telewizji przemysłowej. Nie ma przy tym znaczenia, czy jest to monitoring działający w oparciu o kamery analogowe czy też kamery IP. Jeszcze do niedawna dość znaczące ograniczenie w uzyskaniu podglądu sieciowego stanowiła konieczność dysponowania zewnętrznym, publicznym adresem IP. Nowoczesne technologie z łatwością pokonały i tę przeszkodę. Obecnie dostęp do kamer jest możliwy nawet bez stałego adresu IP. Wszystko za sprawą technologii obsługi przez chmurę P2P.

Minimum konfiguracji, maksimum korzyści

Innowacyjna technologia monitoringu w chmurze (Cloud P2P) pozwala uzyskać maksimum korzyści przy minimalnym wysiłku technicznym i nakładzie finansowym. Dlaczego tak jest?

Zdalna obsługa systemu monitoringu nie wymaga przeprowadzania skomplikowanych konfiguracji sieciowych, przekierowywania portów czy rejestracji płatnych domen. A to wciąż nie wszystko. Brak potrzeby dysponowania stałym adresem IP od firmy dostarczającej internet oznacza zwolnienie z kosztów, na jakie bylibyśmy narażeni z powodu utrzymywania adresu u swojego usługodawcy. Pieniądze te zostają w naszej kieszeni – objaśnia przedstawiciel firmy SNAPVISION.PL, zajmującej się importem i dystrybucją elektronicznych urządzeń z zakresu telewizji przemysłowej, systemów alarmowych oraz automatyki budynku.

Kontrola na żywo – zawsze i wszędzie

Dzięki technologii Cloud P2P, cały monitoring telewizji przemysłowej może być podłączony do mobilnego internetu, transmitując obraz na żywo praktycznie z każdego miejsca na ziemi. Niezależnie czy znajdujemy się na terenie firmy, w domu czy na wyjeździe za granicą – obraz z kamer widoczny jest jak na dłoni! Dostęp realizowany jest poprzez przeglądarkę internetową (np. Internet Explorer). Zastosowanie znajdują również aplikacje i platformy mobilne, przeznaczone na wszystkie najpopularniejsze systemy operacyjne smartfonów oraz tabletów (Android, iOS, Windows Phone). Przeglądany obraz można nie tylko oglądać na żywo, ale też odtwarzać i zapisywać nagrania. Wystarczy mieć połączenie z komputerem.

Nie ulega żadnej wątpliwości – technologia Cloud P2P to rozwiązanie przełomowe w dziedzinie systemów wizyjnych. Wykorzystanie rozwiązań sieciowych i ich maksymalne uproszczenie doprowadziło do powstania technologii, która gwarantuje pełną kontrolę i bezpieczeństwo w dosłownie każdej sytuacji, w każdym miejscu, o każdej porze dnia i nocy.

śr. ocena 5 / głosów 5