mysz-bezprzewodowa

Zalety bezprzewodowych urządzeń wskazujących – myszy i klawiatury

Funkcjonalność, wygoda, precyzja – to tylko niektóre z zalet, które charakteryzują bezprzewodowe urządzenia wskazujące. Tego typu klawiatury i myszki stają się coraz bardziej popularne, gdyż zapewniają wysoki komfort użytkowania zarówno w przypadku zwykłego przeglądania stron internetowych, jak i w profesjonalnej pracy programistów i grafików lub przy wymagających grach.

Jak to działa?

Bezprzewodowa mysz i klawiatura są akcesoriami kompatybilnymi z komputerami stacjonarnymi,  laptopami, telewizorami czy tabletami pozwalającymi na ich zdalną obsługę. Współpracują z tymi urządzeniami na kilka różnych sposobów.

Jednym z nich, obecnie najbardziej rozpowszechnionym, jest technologia radiowa wykorzystująca częstotliwość 2,4 GHz, która wymaga podłączenia niewielkiego nadajnika do portu USB – pamiętajmy, że w takiej sytuacji niezbędne nam będzie wolne gniazdo. Technologia ta zapewnia płynne działanie i stabilne połączenie. Jeżeli jednak wolimy model bez nadajnika, możemy zdecydować się na połączenie Bluetooth, czyli komunikację krótkiego zasięgu pomiędzy urządzeniami elektronicznymi. Ostatnim sposobem jest łączenie poprzez Wi-Fi, które zyskuje obecnie coraz większą popularność. Pozwala ono na utrzymanie zasięgu nawet do 10 metrów od komputera – informuje specjalista z firmy SHOPLET.

Porządek

Dzięki urządzeniom z połączeniem bezprzewodowym pozbędziemy się z naszego biurka niepotrzebnej plątaniny kabli, co zdecydowanie pozwoli zachować ład i porządek. Zyskamy wolną przestrzeń, którą możemy zagospodarować w dowolny sposób.

Wygoda

Największą zaletą urządzeń bezprzewodowych jest bez wątpienia wygoda ich obsługi. Dzięki nim możemy sterować komputerem nawet z odległości kilku metrów, w najbardziej komfortowej dla nas pozycji. Nie jesteśmy ograniczeni jedynie do biurka – nic nie stoi na przeszkodzie, aby podczas pracy wygodnie rozsiąść się w fotelu czy na kanapie. Warto dodać, że jeśli zdecydujemy się na mysz diodową – nie będziemy musieli używać podkładki, a laserowa pozwala na wygodne użytkowanie na każdej powierzchni – nawet mokrej lub zabrudzonej.

Uniwersalność

Bezprzewodowe myszy i klawiatury doskonale sprawdzą się zarówno w przypadku profesjonalnych graczy,  grafików komputerowych, programistów, jak i w codziennym użytkowaniu, na przykład do przeglądania stron internetowych. Ważne jest, aby dokładnie określić swoje indywidualne potrzeby i na tej podstawie wybrać odpowiedni model. Wymagania związane z codziennym użytkiem komputera do typowych czynności spełni niemal każdy, nawet najtańszy i najprostszy rodzaj tych urządzeń, jednak w przypadku profesjonalnych zadań musi być to bardziej przemyślana decyzja uwzględniająca szczegółowe parametry.

śr. ocena 5 / głosów 5