serwisy wulkanizacyjne

Zakres usług świadczonych przez serwisy wulkanizacyjne

Serwisy wulkanizacyjne zajmują się szeroko rozumianą regeneracją, naprawą oraz wymianą opon samochodowych. Do głównych zadań wulkanizatora należy znajdywanie w oponach klientów wszelkiego rodzaju ubytków, dziur i pęknięć oraz wykonywaniu napraw za pomocą specjalnych środków chemicznych i łat.

Zakres podstawowych obowiązków serwisu wulkanizacyjnego

Niezależnie od wielkości, serwisy wulkanizacyjne zawsze mają w swojej ofercie kilka podstawowych usług. Przede wszystkim zalicza się do nich dokładne sprawdzanie opon i znajdowanie w nich ewentualnych uszkodzeń. Lokalizowane są one manualnie lub za pomocą specjalnych urządzeń elektrycznych. Jeżeli w danej oponie zostanie namierzone jakieś uszkodzenie, zadanie wulkanizatora polega na jego usunięciu i załataniu ewentualnych dziur i pęknięć.

Drugą bardzo ważną częścią działalności serwisów wulkanizacyjnych jest konserwacja kół poprzez ich dokładne czyszczenie. Wulkanizatorzy zajmują się również bieżnikowaniem gołych opon.

Usługi dodatkowe

W dzisiejszych czasach ograniczanie się do świadczenia jedynie podstawowych usług wulkanizacyjnych jest już jednak mało opłacalne i serwisy, które się tym zajmują oferują swoim klientom znacznie więcej.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, mechanik z Serwisu Pit Stop w Poznaniu: Klienci poszukując dobrego serwisu ogumienia obecnie szukają czegoś więcej niż tradycyjne usługi wulkanizacyjne. Oczekują bardziej kompleksowych usług. W naszym warsztacie, oprócz kompleksowej regeneracji ogumienia oferujemy więc także usługi  demontażu i montażu kół, naprawy i prostowania felg czy komputerowe wyważanie felg. Słowem wszystko to, co potrzebne jest do kompleksowego serwisu nie tylko opon, ale i całych kół.

Największe zatrzęsienie klientów, serwisy ogumienia mają zaraz po zakończeniu okresu letniego oraz zimowego. Wtedy kierowcy zgłaszają siew celu wymiany opon z letnich na zimowe, i na odwrót. Z tego względu niektóre punkty oferują także usługi przechowywania nieużywanych w danej chwili opon.

śr. ocena 4.7 / głosów 7