pudla-kartonowe

Zabezpieczenie towaru w transporcie – pudła kartonowe

Wysyłany towar bardzo często musi pokonać bardzo długą drogę, zanim dostarczy się go do odbiorcy. Niekiedy podlega kilkakrotnemu przeładunkowi, jest rozładowywany i załadowywany na ciężarówki, wożony wózkami widłowymi, czy przemieszczany na taśmie sortowniczej. Nic więc dziwnego, że tak ważne jest zabezpieczenie towaru m.in. przez właściwy dobór pudeł kartonowych i prawidłowe pakowanie.

Rola pudła kartonowego w transporcie

Pakowanie i przygotowanie towaru do wysyłki jest jednym z ogniw procesu sprzedaży i dystrybucji. To od prawidłowego zabezpieczenia towaru zależy czy klient otrzyma produkt w niezmienionej formie i będzie zadowolony z dostawy. Opakowanie ma chronić przesyłkę przed uszkodzeniem w trakcie transportu, a także ułatwiać jej przenoszenie i przechowywanie. Drobne elementy dużo prościej przetransportować, jeśli są połączone w większą całość.

Zazwyczaj rodzaj opakowania jest ściśle związany z prowadzoną działalnością gospodarczą. Inne potrzeby będzie miała branża spożywcza a jeszcze inne branża farmaceutyczna czy przemysłowa – dowiadujemy się w Wytwórni Opakowań Kartonowych z Wolsztyna.

Najbardziej jednak popularnym rozwiązaniem jest zastosowanie pudeł kartonowych w procesie pakowania. Wynika to z faktu, iż karton posiada znacznie wiele zalet w porównaniu z innymi rodzajami opakowań.

Zalety pudeł kartonowych

Główną zaletą opakowań kartonowych jest ich uniwersalność. Pudła kartonowe różnią się między sobą wielkością, możemy zapakować w nie niemal wszystko, począwszy od szklanego wazonu po duże elementy metalowe. Nie ogranicza nas kształt czy gabaryt przewożonego towaru.

Wbrew pozorom pudła kartonowe są dość wytrzymałe. Nie tak łatwo ulegają zniszczenia w odróżnieniu od na przykład opakowań szklanych. Mogą być wykorzystane kilkakrotnie, jeśli podczas rozpakowywania nie zostały uszkodzone. Dodatkowo tektura nie przewodzi ciepła. W przypadku, gdy istnieje konieczność dodatkowego zabezpieczenia przesyłki, a samo opakowanie tekturowe może być niewystarczające, może ono być uzupełnione o inne elementy tj. folie bąbelkowe czy worki napełniane powietrzem. Nie bez znaczenia jest również cena opakowań tekturowych. Kartony są dość tanie, przez co dostępniejsze dla przeciętnego przedsiębiorcy.

śr. ocena 5 / głosów 1