litery-przestrzenne

Z jakich materiałów wykonuje się litery przestrzenne na dachy?

Atrakcyjna wizualnie, dobrze zaprojektowana i fachowo wykonana reklama zewnętrzna to najlepszy sposób, by przyciągnąć klientów do twojego lokalu usługowego czy sklepu. Istnieje wiele metod i nośników promocji outdoorowej, od szyldów i potykaczy, przez pylony i reklamy świetlne, po kolorowe neony. Dzisiaj jednak przyjrzymy się bliżej literom przestrzennym.

Litery przestrzenne są doskonałym narzędziem zarówno reklamy zewnętrznej, jak i systemów identyfikacji wizualnej – podpowiada nasz rozmówca z agencji reklamy zewnętrznej GKR-Group z siedzibą we Wrocławiu. Różnorodność materiałów, z których są wykonywane pozwala na osiągnięcie szerokiej palety efektów. Za pomocą liter wolumetrycznych możemy skomponować dowolne logo z nazwą firmy, a nawet krótkie hasła promocyjne.

Z czego wykonuje się litery przestrzenne?

To, po jaki materiał sięgniemy podczas wykonywania liter przestrzennych, zależy przede wszystkim od planowanego usytuowania całego napisu. Obecnie wykonuje się zarówno litery wewnętrzne, jak i zewnętrzne, przeznaczane do umieszczania na elewacjach budynków, a nawet na dachach.

Litery wolumetryczne przeznaczone do montażu na zewnątrz muszą charakteryzować się wysoką odpornością na zmienne warunki pogodowe, w tym oddziaływanie promieni słonecznych, deszcz, śnieg i mocny wiatr. Gotowy produkt nie powinien zmieniać koloru pod wpływem mocnego słońca, ani poddawać się uszkodzeniom mechanicznym.

Najczęściej wykorzystywanym materiałem do tworzenia liter przestrzennych na dachy budynków jest płyta kompozytowa z dibondu. Materiał ten charakteryzuje się nie tylko świetną trwałością i dużą sztywnością, ale dodatkowo jest lekki, co znacznie ułatwia montaż.

Poza tym, reklamę zewnętrzną w formie liter można tworzyć z innych tworzyw sztucznych, metalu – stali nierdzewnej, diod podświetlanych, a nawet neonowych rurek.

Wysoką estetykę produktu zapewnia połączenie solidnego materiału ze specjalistyczną obróbką. Najlepsze efekty daje formowanie liter z zastosowaniem technologii CNC, gdzie pełną odpowiedzialność za precyzyjne wycięcie oczekiwanego wzoru przejmuje kontrolujący pracę urządzenia komputer.

Reklama na miarę twoich oczekiwań

Zanim zdecydujesz się na wybór konkretnej czcionki i wielkości liter przestrzennych, powinieneś mieć możliwość obejrzenia prototypu. Dzięki temu wygląd gotowego napisu nie będzie dla ciebie zaskoczeniem i unikniesz zbędnych rozczarowań.

Najlepsze agencje reklamy zewnętrznej są otwarte na swoich klientów i umożliwiają im wybór najbardziej pożądanych materiałów, będąc w całym procesie dobrym doradcą, a ponadto przygotowują komputerowe wizualizacje 3D, nieocenione dla osób spoza branży reklamowej.

Jeżeli w trakcie opracowywania projektu stwierdzisz, że litery przestrzenne nie są jednak tym, czego szukasz, specjalista pomoże ci wybrać bardziej odpowiednie rozwiązanie. Być może z siedzibą twojej firmy lepiej będzie komponował się neon lub duży ekran LED? Wszystkie możliwości warto wziąć pod uwagę i skonsultować z ekspertem.

śr. ocena 5 / głosów 5