transport

Transport towaru drobnicowego

Proces minimalizacji zapasów spowodował rozwój rynku przewozowego dzięki coraz popularniejszym zleceniom towaru drobnicowego firmom, które oferują specjalistyczne usługi kierowane do konkretnych branż.

Czym jest drobnica?

Drobnica jest towarem transportowanym w opakowaniach jednostkowych i zbiorczych (kartonowych, w paczkach, skrzyniach, workach, beczkach, koszach, klatkach) lub wymagającym zapakowania, takim jak: rowery, samochody, motocykle. Charakteryzuje się on stałą formą zewnętrzną, ale zawsze można wyodrębnić jego jednostkę. Towar drobnicowy wymaga szczególnej uwagi podczas transportu – powinien on być odpowiednio zamocowany, unieruchomiony i oznakowany oraz bardzo dobrze zabezpieczony przed zniszczeniem, uszkodzeniem lub działaniem czynników atmosferycznych.

Dlaczego warto korzystać z usług transportu towaru drobnicowego?

Przedsiębiorstwa coraz częściej zlecają przewóz drobnicy operatorom przewozów drobnicowych. Charakteryzują się one szybkością dokładnością, dokładnym zabezpieczenie towarów oraz ich ubezpieczeniem, a także gwarantują konkurencyjne ceny – wymienia dyrektor firmy transportowej Kigar, która świadczy usługi transportu krajowego i międzynarodowego oraz spedycji.

Dobrym prognostykiem dla tego rodzaju firm jest fakt, że popyt na przewozy drobnicowe rośnie z roku na rok, zarówno jeśli chodzi o transport krajowy, jak i międzynarodowy. Jest to spowodowane po części niepewnością popytu, który wymusił na przedsiębiorcach transport mniejszych partii towarów. Ponadto obserwuje się spadek cen za transport tego rodzaju oraz wprowadzenie nowych usług, takich jak: rozkładanie towaru na półce w magazynach, dostarczanie odzieży na wieszakach, a także, jeśli chodzi o systemy informatyczne – śledzenie przesyłki.

śr. ocena 5 / głosów 3