Technologia wykonania reklam wielkoformatowych

Reklama w dzisiejszych czasach przybiera różne formy i szeroko wychodzi ponad standardowe media. Mamy z nią styczność na co dzień, nie tylko w prasie, radiu czy telewizji, ale również na ulicy, w sklepie, kinie czy na dworcu kolejowym. Jest to możliwe dzięki wielkoformatowym banerom lub plakatom, które są widoczne przez całą dobę. Ciekawa jest technologia wykorzystywana do produkcji tego rodzaju reklam. Jeśli chcesz poznać więcej informacji na temat reklam wielkoformatowych, zapraszamy do lektury.

Zalety reklamy wielkoformatowej

Reklama wielkoformatowa jest eksponowana przez duże banery reklamowe, które na stałe wpisały się w krajobraz wielkich miast. Można je bowiem spotkać na każdym kroku – czekając na przystanku autobusowym, idąc spokojnie chodnikiem, schodząc do metra lub jadąc drogą ekspresową w kierunku innego miasta. Dobrze wiedzą o tym specjaliści od marketingu, co przekłada się na odpowiednią lokalizację reklam wielkoformatowych. Wyżej wymienione miejsca należą bowiem do tych o wzmożonym ruchu zarówno pieszym, jak i samochodowym. Do ich zalet można zaliczyć:

  • Dużą skuteczność
  • Widoczność z większych odległości
  • Oryginalność (nie ma odgórnych wytycznych podczas projektu reklamy)
  • Łatwość w montażu
  • Wygoda w transporcie
  • Wytrzymałość przy zachowaniu walorów estetycznych
  • Oświetlenie LED pozwalające na widoczność baneru przez całą dobę
  • Niewygórowana cena

Druk solwentowy dla reklam wielkoformatowych

Z pomocą przedsiębiorcom, którym marzy się umieszczenie reklamy swojego produktu w często uczęszczanym miejscu, przychodzą usługi druku wielkoformatowego.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z opcji druku w technologii solwentowej, która dedykowana jest większości materiałom – foliom samoprzylepnym, banerom, papierom, tapetom oraz innym niszowym tworzywom. W naszej firmie posługujemy się nowoczesnym sprzętem firmy Roland z wykorzystaniem mediów produkowanych przez sprawdzone marki – Oracal, Avery, MacTAC czy Ferrari. Własne zaplecze warsztatowe pozwala nam również na usługi związane z obróbką drukowanych materiałów. Klienci mogą u nas m.in. dopasować materiał do odpowiedniego formatu, skorzystać z laminowania, klejenia, zgrzewania, oczkowania czy wycięcia ploterem po obrysie, aplikacji wydruków na płyty kompozytowe lub tworzywa PCV. Zapraszamy wszystkich chętnych do kompleksowej obsługi – od projektu poprzez wykonanie i montaż reklamy wielkoformatowej – zachęca ekspert firmy TechgrafQ – producenta wielkoformatowych reklam podświetlanych z Poznania.

śr. ocena 5 / głosów 3