Szkło hartowane do telefonu, czyli dodatkowa warstwa ochronna

Szkło hartowane skutecznie ochroni ekran naszego telefonu lub smartfonu przed uszkodzeniami mechanicznymi, a także zarysowaniami. Chociaż większość oferowanych na rynku urządzeń posiada fabryczne zabezpieczenia w postaci solidnego szkła, nie zawsze uratują one ekran przed pęknięciem, rozbiciem lub zarysowaniem. Dlatego warto zaopatrzyć się w dodatkową warstwę ochronną, czyli szkło hartowane.

Zabezpieczenie ekranu telefonu lub smartfonu szkłem hartowanym sprawdzi się nie tylko w razie jego upadku. Równie dobrze sprawdzi się podczas przenoszenia urządzenia w torbie, gdzie może on zostać porysowany zamkiem, kluczem, portfelem lub innymi ostrymi przedmiotami.

Charakterystyka szkła

Szkło hartowane do telefonu, jako tworzywo wyjątkowo odporne na zarysowanie, nie dające się porysować paznokciem, drutem, nożem, pilnikiem czy innym ostrym narzędziem, ma szereg zalet.

Jest grubsze i sztywniejsze od popularnych folii, bardziej trwałe i łatwiejsze w zamontowaniu. Z jednej strony niezmiernie solidne, z drugiej nie ogranicza czułości ekranu i może służyć przez bardzo długi okres czasu.

Sposób montażu

Montując na telefonie dodatkową warstwę ochronną, powinniśmy zachować wszelkie środki ostrożności.

Telefon należy najpierw dokładnie oczyścić z zabrudzeń oraz wypolerować, używając ściereczek do czyszczenia ekranu, okularów i szkła. Następnie, aby pozbyć się drobinek kurzu, należy użyć sprężonego powietrza.

Szkło hartowane przytrzymujmy krawędziowo w otwartej dłoni. Aby ściągnąć z niego zabezpieczającą go folię, należy pociągnąć za specjalny pasek, służący do jej odklejenia. Kolejny krok to przyklejenie szkła, w taki sposób, aby nie powstały przesunięcia względem krawędzi oraz wycięć, przygotowanych na przyciski. Gdy tylko ułożymy szkło na ekranie w odpowiedniej pozycji, należy je docisnąć.

Szeroki wybór szkieł hartowanych na niemal każdy dostępny model telefonu oferuje sklep internetowy Absorb.pl, proponujący wszelkie niezbędne akcesoria komórkowe.

Uwaga przy demontażu

Szkło hartowane, stanowiące dodatkową warstwę ochronną, chociaż stanowić może duży wydatek, jest zakupem opłacalnym, gdyż służyć nam będzie latami. Niemniej jednak mogą zdarzyć się sytuacje, w których konieczne okaże się jego usunięcie, na przykład jeśli będziemy chcieli zmienić telefon.

Pamiętajmy wówczas, aby nie próbować usunąć szkła na siłę, wówczas możemy je bowiem uszkodzić. Aby je zdjąć, należy delikatnie podważyć je na krawędzi i powoli odchylać do góry. Gdy powietrze dostanie się pod powierzchnie, szkło z łatwością się odklei.

Smugi, pozostałe na ekranie, wystarczy przetrzeć delikatnie szmatką.

śr. ocena 5 / głosów 5