system wentylacyjny

Systemy wentylacyjne do biur

Biuro to miejsce, w którym pracownicy spędzają często osiem a czasem nawet więcej godzin na dobę, a co za tym idzie, pracodawca musi spełnić szereg obowiązków  wynikających z zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Jednym z wymogów jest zapewnienie odpowiedniej wentylacji pomieszczenia. Czas więc napisać kilka słów o systemach wentylacyjnych.

Wentylacja w biurze

Gdy w biurze znajduje się kilka osób, robi się duszno i konieczne jest otwieranie okien, aby wpuścić trochę świeżego powietrza. Jednak, gdy na zewnątrz jest zimno, może okazać się to mało przyjemnym „zabiegiem”, a jednocześnie będzie kłócić się z kolejnym wymogiem stawianym pracodawcy i mówiącym o zapewnieniu odpowiedniej temperatury w miejscu pracy. Jednym słowem: nie może być za zimno ani za gorąco. Dlatego lepiej pomyśleć o innym rozwiązaniu. System wentylacyjny dla biura doprowadza do pomieszczenia świeże powietrze, ale pozwala uniknąć dyskomfortu wynikającego z nagłego dopływu zimnego lub gorącego powietrza z zewnątrz.

Modernizacja wentylacji

W niektórych pomieszczeniach biurowych znajdziemy grawitacyjny wentylacyjny, czyli znane wszystkim kratki obecne na ścianach. I zdarza się, że jest to wystarczająca wentylacja, o ile w biurze nie panuje większy ruch, a przestrzeń jest dość duża. Jednak, jeśli pracowników jest więcej albo ktoś w biurze pali, zaczyna pojawiać się problem, gdyż taka wentylacja okazuje się niewystarczająca. Ponadto, niektóre biura nie mają nawet takiego rozwiązania. Wtedy konieczna jest modernizacja i zamontowanie mechanicznego systemu wentylacyjnego.

Wentylacja idealna

Aby raz na zawsze pozbyć się problemu nieskutecznej wentylacji i zapewnić pracownikom komfort podczas wykonywania obowiązków, warto poradzić się specjalistów, którzy dystrybuują systemy wentylacyjne, np. A-Tec Systemy Instalacyjne Sp. z o.o. Ocenią oni przed zakupem możliwości budynku i dopasują najlepsze rozwiązanie odpowiadające na nasze potrzeby. Lepiej nie ryzykować zakupu bez konsultacji, ponieważ nie zajmując się systemami wentylacyjnymi na co dzień, nie będziemy w stanie realnie ocenić chociażby parametrów technicznych.

śr. ocena 4.6 / głosów 5