Słuchawki bezprzewodowe kontra przewodowe – porównanie

Wiele potencjalnych klientów stoi przed wyborem: kupić słuchawki bezprzewodowe czy przewodowe? Zarówno pierwsza opcja, jak i druga mają swoje wady oraz zalety. Przykładowo słuchawki bezprzewodowe mogą być dobre, kiedy nie przepada się za plączącymi się kablami, natomiast słuchawki przewodowe niekiedy mają lepszą jakość dźwięku. Które w takim razie wybrać?

Słuchawki bezprzewodowe i przewodowe – zalety oraz wady

W wielu przypadkach słuchawki przewodowe są nieco tańsze od bezprzewodowych. Natomiast nie jest to regułą, ponieważ dochodzą tutaj kwestie jakościowe. – Jeżeli zakupi się najtańsze słuchawki przewodowe w markecie, prawdopodobnie ich cena będzie się wahać od kilku do kilkunastu złotych, natomiast wiadomo, że nie będą zaskakiwać one czystością dźwięku. Za słuchawki bezprzewodowe trzeba zapłacić nieco więcej i raczej nie dostanie się ich za kilka złotych, ponieważ jest to dosyć innowacyjne rozwiązanie – tłumaczy przedstawiciel firmy Niezależny Przedsiębiorca Plus.

Słuchawki przewodowe nie mają na pewno problemu z połączeniem. Słuchawki na bluetooth czasami mogą mieć z nim problem – szczególnie, gdy za daleko odejdzie się od urządzenia przesyłającego muzykę. Na pewno bardziej komfortowe jest położenie telefonu czy odtwarzacza na stole i nieprzejmowanie się tym, w której kieszeni umieścić sprzęt z całym okablowaniem. Kable często się plączą. Mogą się o coś zahaczyć i zepsuć nie tylko słuchawki, ale również wejście do urządzenia. Niekiedy takie sytuacje mogą też sprawić, że komuś stanie się krzywda. Bezpieczniejsze więc z pewnością są słuchawki bezprzewodowe.

Uciążliwe w kwestii użytkowania słuchawek na bluetootha może być ładowanie. O ile te w wersji przewodowej nie potrzebują dodatkowego zasilania, tak bezprzewodowe co jakiś czas będą się rozładowywały. Dużym ułatwieniem może być kupno słuchawek z obiema opcjami użytkowymi. To znaczy, że po odłączeniu kabla będzie można przełączyć je na tryb bluetooth – to z pewnością pozwoli ominąć wiele wad związanych i z jednym, i z drugim urządzeniem.

Kiedy korzystać ze słuchawek bezprzewodowych, a kiedy z przewodowych?

Nie można jednoznacznie określić, która wersja słuchawek będzie lepsza, za to można ocenić, które będą lepszą opcją w poszczególnych sytuacjach. Przykładowo słuchawki bluetooth sprawdzą się na pewno podczas dynamicznych czynności wykonywanych w domu czy poza nim. Możliwość korzystania z nich docenią na pewno ci, którzy lubią podczas sprzątania słuchać muzyki – wtedy nie muszą się dodatkowo przejmować kablami.

Bardzo często słuchawek bezprzewodowych używają również sportowcy, a także podróżnicy. Prawda jest taka, że wersja na bluetooth przyda się wszędzie tam, gdzie korzystanie z przewodów może stwarzać problemy. We wszystkich innych sytuacjach, czy to podczas zwykłej podróży komunikacją miejską, czy podczas spaceru z psem słuchawki przewodowe na pewno się sprawdzą.

Wybór słuchawek zależy wyłącznie od zapotrzebowań klienta. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby zainwestować w sprzęt, który będzie łączył zarówno opcję bezprzewodową, jak i przewodową.

śr. ocena 0 / głosów 0