Przykłady zastosowania grawerowania laserowego

Przykłady zastosowania grawerowania laserowego

Grawerowanie laserowe pozwala nanieść napisy, wyrysować grafiki i wykonać niesamowite wzory m.in. na szkle, drewnie, akrylu, tekstyliach, metalu, gumie lub papierze. To niesamowite narzędzie do tworzenie materiałów promocyjnych i gadżetów, które zachwycają precyzją wykonania i kreatywnością.

Grawerowanie laserowe pozwala etykietować i znakować metale (stal nierdzewna, aluminium), tworzywa sztuczne (poliamid, poliwęglan) i materiały naturalne (drewno, kamień), tworząc z nich unikatowe, spersonalizowane podarunki albo materiały promocyjne. Efekt grawerowania jest bardzo trwały, a napis wykonuje się zdecydowanie szybciej, wydajniej i ekonomicznej niż za pomocą tradycyjnych metod.

Zastosowanie

W produkcji gadżetów reklamowych, grawerowanie laserowe wykorzystuje się najczęściej do grawerowania długopisów, pamięci USB, breloczków, zapalniczek, urządzeń elektronicznych, artykułów biurowych oraz gadżetów reklamowych. Co ważne, dzięki wykorzystaniu lasera jakość znakowania zawsze pozostaje taka sama, dlatego możemy nim przygotować materiały seryjne, które będą wyglądać identycznie. Można też zapisać wcześniejszy wzór nadruku w bazie danych i wrócić do niego przy grawerowaniu kolejnych partii gadżetów.

Jak dodaje pracownik firmy MarTomZa pomocą lasera możemy także wytwarzać inskrypcje, znaki i ozdobne detale na elementach biżuterii ze wszystkich metali szlachetnych, takich jak np. złoto czy srebro. Laser działa bardzo precyzyjnie, dlatego wygrawerowane napisy nie uszkodzą biżuterii i są wykonywane bez jakichkolwiek niedoskonałości.

Bardzo popularnym materiałem do grawerowania laserowego są także laminaty, które są wykorzystywane m.in. do produkcji tabliczek informacyjnych, znaków informacyjnych i oznaczeń przemysłowych. Tą techniką możemy również w szybki sposób spersonalizować trofea i etui – umieszczając na nich dowolne wzory, napisy, logo, a nawet zdjęcia czy obrazy.

Zalety grawerowania laserowego

Grawerowanie laserowe to proces bezdotykowy, który zapewnia bezpieczną obróbkę i pozwala uzyskać wyjątkowo czyste krawędzie oraz precyzyjne detale. Jest także procesem bardzo szybkim i przyjaznym dla środowiska.  Za pomocą tej techniki możemy grawerować teksty z najmniejszymi czcionkami, logo z drobnymi szczegółami, a nawet grafiki czy zdjęcia. Cały proces przebiega bez kontaktu operatora z obrabianym produktem, dlatego nie ma możliwości jakichkolwiek wypadków przy pracy, co jest możliwe przy obróbce mechanicznej albo wytrawianiu.

Zastosowanie grawerowania laserowego jest naprawdę szerokie, a dzięki jego precyzji i wydajności jest to obecnie najszybszy i najlepszy sposób wykonywania grawerunku.

śr. ocena 5 / głosów 1