Jak przyciemnić szyby w samochodzie?

Przyciemniane szyby mają grono oddanych zwolenników. Trudno się dziwić – przyciemnianie szyb ma wiele zalet. Niestety, często usługa ta jest świadczona nieprofesjonalnie, z pominięciem przepisów, które dokładnie regulują poziom światła, jaki ma się przedostawać do wnętrza auta. W jaki sposób przyciemnić szyby w samochodzie, aby było estetycznie i legalnie?

Co musisz wiedzieć o przyciemnianiu szyb

Najważniejsza informacja dla osób, które myślą o oklejeniu szyb samochodu foliami przyciemniającymi, jest taka, że ilość światła przepuszczanego przez szybę jest regulowana przepisami. Wynika to ze względów bezpieczeństwa. Jeżeli więc myślisz o znacznym zaciemnieniu, pożegnaj się z tym marzeniem, ponieważ w świetle prawa dopuszczalna przenikalność świetlna szyby ma wynosić 70% w stosunku do idealnie przezroczystej szyby – czyli zwykłą szybę przyciemnisz o najwyżej 30%. Naturalnie, są folie ciemniejsze oraz miejsca, w których przykleisz bardzo mocno zaciemniającą folię, jednak taki tuning przekracza granice prawa i obniża bezpieczeństwo Twoje oraz innych uczestników ruchu.

Nie tylko przyciemnianie

Jeżeli ten fakt Cię nie zniechęca, zapewne jesteś świadomy licznych zalet przyciemnionych szyb. Nie tylko wyglądają one świetnie (to fakt niezaprzeczalny), ale też chronią przed promieniowaniem UV. Właścicielom przyciemnianych szyb obcy jest problem oślepiających reflektorów kierowcy z naprzeciwka, zaś w lecie, gdy wnętrza innych aut przywodzą na myśl piaski Sahary, my możemy cieszyć się nieco niższą temperaturą – promienie słonecznie nie przenikają tak łatwo przez przyciemnianą szybę.

Oklejanie szyb samochodowych folią nie musi ograniczać się wyłącznie do przyciemniania. Możemy dobrać folię szronioną, matową lub mrożoną, a do zadań specjalnych – przeciwsłoneczną albo antywłamaniową.

Oklejanie szyb samochodowych zawsze powinno być wykonywane przez profesjonalistę z użyciem atestowanych materiałów. Dzięki temu folia będzie nam długo służyć i wzmocni szybę. Niechlujne naklejanie kiepskiej jakości folii może sprawić, że będziemy mieli więcej zmartwień niż pożytku. Profesjonalne naklejanie folii i wiele więcej oferuje www.literypotswietlane3d.pl.

śr. ocena 5 / głosów 4