instalacja-autogaz

Podzespoły i elementy instalacji gazowej od jednego producenta – zalety rozwiązania

Jeśli do montażu instalacji gazowej w samochodzie nie przekonały Cię względy ekologiczne, z pewnością teraz do takiej inwestycji zachęcają ceny paliwa. Oszczędność na pojedynczym tankowaniu LPG względem benzyny sięga już ponad 50%. Oznacza to, że dobrze dobrana i fachowo zainstalowana instalacja LPG/CNG bardzo szybko się zwróci. Jednak skąd wiedzieć, że inwestujesz w naprawdę dobry zestaw?

Aby mieć pewność, że nowa instalacja gazowa w samochodzie rzeczywiście przyniesie Ci oszczędności, a więc będzie działała sprawnie i bezpiecznie, przede wszystkim wybierz solidny warsztat, który może pochwalić się dobrą renomą wśród dotychczasowych klientów i korzysta ze sprawdzonych rozwiązań najwyższej jakości – podpowiada nasz rozmówca z firmy ALEX, która od niemal 20 lat zajmuje się produkcją elementów i pełnych zestawów instalacji autogazu oferowanych marką OPTIMA.  jest wybór zestawu zbudowanego w pełni na podzespołach jednego producenta.

Dlaczego zestaw autogaz od jednego producenta?

Po pierwsze, wykorzystanie wszystkich podzespołów i elementów instalacji gazowej od jednego producenta bardzo ułatwia mechanikom prace montażowe. Dzięki takiemu zestawowi znacznie łatwiej jest wyregulować wszystkie części instalacji autogaz tak, by sprawnie ze sobą współpracowały.

Po drugie, stosowanie fabrycznie skomponowanego zestawu daje gwarancję, że wszystkie komponenty są idealnie dopasowane. Producenckie instalacje LPG przechodzą wieloetapowe testy, na drodze których wyłapywane i eliminowane są ewentualne błędy, które mogłyby wpływać negatywnie na działanie zestawu. Nie zachodzi więc obawa, że nierówna praca poszczególnych podzespołów będzie zaburzała funkcjonowanie instalacji jako całości.

Instalacja autogaz OPTIMA

Jednym z najbardziej cenionych za niezawodność zestawów do samochodowych instalacji gazowych jest OPTIMA. Komplet zbudowany jest z innowacyjnych sterowników OPTIMA nano i OPTIMA EXPERT, których działanie wspomagają reduktory SHARK i TURBOT, dedykowane filtry odśrodkowe Ultra 360 oraz wtryskiwacze Barracuda.

Oprócz tych podstawowych elementów instalacji autogaz ważne jest także właściwe dobranie innych, mniejszych, ale równie ważnych części. Również one powinny być w pełni kompatybilne z całością. Mamy tu na myśli m.in. magistralę gazu, elektrozawory, urządzenia do pomiaru temperatury i ciśnienia gazu (map sensor) oraz centralę, informującą kierowcę o aktualnym poziomie gazu w zbiorniku.

Niektóre silniki benzynowe mogą wymagać wzbogacenia zestawu o dodatkowe elementy, jak np. emulator ciśnienia paliwa czy interfejs OBD. Również w takich przypadkach dobrze jest sięgnąć po części zalecane przez serwis i pochodzące ze sprawdzonych źródeł.

śr. ocena 5 / głosów 5