młynki do plastiku

Możliwości młynów do plastiku

Współczesna technologia daje możliwość recyklingu niektórych materiałów dostępnych na rynku uważanych za wykorzystane. Odsetek ten nie jest co prawda jeszcze bardzo duży, ale wszystko zmierza w kierunku wzrostu w tym zakresie. Bardzo ważna rola przypada tutaj nowoczesnym urządzeniom, dzięki którym ponowna obróbka jest możliwa. Jednym z takich sprzętów jest między innymi młynek do plastiku. Gdzie znajduje zastosowanie i jakie są jego możliwości?

W jaki sposób wykorzystywane są młyny do plastiku?

Ponowna obróbka materiałów wykonanych z plastiku i różnego rodzaju tworzyw sztucznych odbywa się w młynkach, dzięki zastosowaniu odpowiednich noży wykonanych z wytrzymałych materiałów.

Specjalista z firmy “DARSTA” Dariusz Stachera zauważa: Elementy te wykonywane są z najwyższej jakości stali.  Dzięki temu wszelkie odpadki, które wrzucane są do młynka, wydostają się z niego w postaci bardzo drobnego granulatu, który może być ponownie wykorzystany.

Czy w młynkach może być przetwarzany wyłącznie tworzywo sztuczne?

Wykorzystanie młynka do plastiku jest zależne przede wszystkim od konkretnego modelu. Niektóre z nich służą wyłącznie do przeróbki materiałów plastikowych. Nowoczesne technologie sprawiają jednak, że coraz większa liczba urządzeń oprócz plastiku (miękkiego
i twardego) może być stosowana także do:

  • gumy,
  • drewna,
  • folii,
  • innych materiałów sztucznych.

Wydajność młynków do plastiku – czy ma znaczenie?

Jedną z najważniejszych kwestii, którą warto uwzględnić na etapie wyboru młynka do plastiku, jest przede wszystkim jego wydajność. Ta może być kluczowa dla funkcjonowania całego przedsiębiorstwa – zwłaszcza, jeżeli specjalizuje się ono w recyklingu.

Najsłabsze maszyny są w stanie przerobić zaledwie około 30 kilogramów odpadów w ciągu godziny. Wynik ten nie jest spektakularny, dlatego takie młynki są polecane głównie do firm, które generują odpady, ale nie zajmują się ich przetwarzaniem, tylko oddają je do innych placówek. W takim przypadku w celu zaoszczędzenia miejsca potrzebnego na magazynowanie można zdecydować się na słabsze, tańsze urządzenia.

Dla specjalistycznych, dużych firm recyklingowych zdecydowanie bardziej polecany jest specjalistyczny młynek do plastiku, który przetwarza nawet 2000 kilogramów na godzinę. To wynik zapewniający efektywną pracę przedsiębiorstwa.

Ponadto zaleca się wybór sprzętu renomowanych marek, które w razie jakichkolwiek problemów, czy awarii zapewniają szybki serwis lub wymianę urządzenia na nowe. Dzięki temu nie są generowane zbędne przestoje w pracy firmy, a to bardzo ważne. Niektórzy producenci zapewniają również możliwość skorzystania z regularnych przeglądów kontrolnych, dzięki którym utrzymanie dobrego stanu urządzenia jest zdecydowanie łatwiejsze i pozwala uniknąć niepotrzebnych awarii. Coraz więcej placówek zajmujących się recyklingiem decyduje się na tego typu usługę.

śr. ocena 5 / głosów 1