Możliwości mikrometrów do folii

Możliwości mikrometrów do folii

Mikrometr, nazywany także mikromierzem, to nowoczesny przyrząd umożliwiający oznaczanie grubości materiałów z dokładnością nawet do 0,0005 mm. Profesjonalne urządzenie wykonuje dokładny pomiar np. folii, dzięki pomiarowi punktowemu. Jednak tylko najnowsze modele potrafią zrobić to precyzyjnie – niektóre, gorszej jakości urządzenia zgniatają (ściskają) folię, lub mają zbyt szeroką stopkę, przez co pomiar okazuje się niewłaściwy.

Nowoczesny mikrometr, czyli właściwie jaki?

 

Kiedyś mikrometry służyły wyłącznie do mierzenia materiałów twardych takich jak np. stal. Obecnie na rynku w ofertach wielu przedsiębiorstw można spotkać mikrometry, które umożliwiają pomiary również materiałów miękkich np. mikrometr do folii. Stosowane kiedyś mierniki były dokładne, jednak te, które obecnie oferują firmy są ultradokładne. Nowoczesne urządzenia zawierają m.in. specjalistyczne czujniki indukcyjne, które sprawdzają się np. w pomiarach wspomnianych wcześniej, cienkich folii. Tym sposobem mierniki zawierające np. czujniki zegarowe nie są już tak często wykorzystywane, gdyż ich pomiary mają mniejszą dokładność.

 

Możliwości najlepszych mikrometrów

 

Najnowsze mikrometry mają dużo większe możliwości niż te używane nawet jeszcze 10 lat temu. – Mikrometr 49-56 z naszej oferty to profesjonalny przyrząd laboratoryjny, który z wielką precyzją oznaczy grubość wielu, różnych materiałów. Sprawdzi się również do określenia jej nawet na takich materiałach jak np. folia.

W wielu, gorszej jakości mikrometrach folia gniecie się, bądź ściska, przez co pomiar może okazać się nieprawidłowy. Dodatkowo w przypadku bardzo cienkich folii błędem jest stosowanie stopki pomiarowej o zbyt dużej średnicy  – podkreśla specjalista z Przedsiębiorstwa Inżynierskiego KONTECH z Łodzi. Dlatego też nowoczesny i profesjonalny sprzęt umożliwia oznaczenia wielu materiałów o różnej grubości zgodnie z międzynarodowymi standardami. Do niedawna nowością na rynku były stosowane w mikrometrach wyświetlacze LED. Obecnie najnowsze przyrządy posiadają już ruchome wyświetlacze TFT. Dzięki temu urządzenie oferuje dotykową obsługę kolorowego i intuicyjnego menu.

Warto podkreślić, że zależnie od potrzeb, można wybrać różne stopki pomiarowe oraz docisk, co pozytywnie wpływa na możliwości urządzenia. Ponadto, możliwości mikrometrów do folii zależne są także od funkcjonalności takich jak np. czujnik wykrywania próbki. Dodatkowo, ich nowoczesna konstrukcja ułatwia kalibrację, przez co pomiar jest szybki i bardziej dokładny. Zmiana, która zwiększa możliwości obecnych mierników do folii widoczna jest również w połączeniu z urządzeniami zewnętrznymi. Oprócz tego, że statystyki pomiarów zapisywane są w urządzeniu i wyświetlają się bezpośrednio w narzędziu, to dodatkowo z łatwością komunikują się z drukarką oraz programami komputerowymi. Takie nowoczesne funkcjonalności dają duże możliwości, gdyż zbieranie oraz obróbka danych to niezwykle przydatne rozwiązanie w nowoczesnych przedsiębiorstwach.

śr. ocena 5 / głosów 1