Kable sieciowe w biurze – pomoc potrzebna od zaraz

Nie możesz już patrzeć na ciągnące się po całym biurze kable? Gubisz się w ich pętlach i potykasz się o nie co krok w każdym pomieszczeniu? Podpowiemy, jakie rozwiązania możesz zastosować, aby ułatwić sobie pracę i wprowadzić porządek w kablach.

Oploty kablowe

Dobór odpowiednich produktów pozwala na utrzymanie porządku w pomieszczeniu domowym oraz gospodarczym, w którym niezbędna jest nam znaczna ilość połączeń oraz kabli. W tym celu możesz wykorzystać różnego rodzaju oploty:

  • Poliestrowe PET – umożliwiają one elastyczną, odporną na przecięcia i prostą w montażu ochronę przewodów w pomieszczeniu. Dzięki specjalnej plecionce można zwiększyć ich średnicę momencie ściśnięcia. Używa się ich do wiązania i zabezpieczenia przewodów przed mechanicznymi uszkodzeniami zarówno przy zastosowaniach profesjonalnych, jak i domowych.
  • Wielowłóknowe – wykonane z nylonu lub poliestru. Dzięki swojej miękkości i elastyczności kryją każdy przewód. Ponadto są odporne na przecięcia, promieniowanie UV oraz drgania.
  • Termoizolacyjne – odporne na działanie temperatury oraz rozpuszczalników. Poza tym jest obojętny dla pary, mocnych zasad, paliw i kwasów. Pleciony z ogniotrwałych włókien polisiarczku fenylenu.
  • Spiralne – oferują ekonomiczny sposób wiązania kabli i wiązek elektrycznych oraz przewodów. Charakteryzują się wytrzymałością, dzięki czemu można je używać wielokrotnie z zachowaną siłą spirali.

Produkty rzepowe i najazdy kablowe

Do porządkowania i wiązkowania kabli nadają się również opaski rzepowe, które dzięki specjalnemu kształtowi możesz przymocować do kabla i mieć z głowy problem z ich poszukiwaniem. Do tego celu służą także dwustronne taśmy rzepowe oraz taśmy rzepowe z klejem wyposażone w haczyki i miękkie, elastyczne łączenie, które można otwierać i zamykać wielokrotnie. Silny klej zapewnia trwałe umocowanie taśmy do dowolnego elementu lub podłoża.

W większych pomieszczeniach np. halach przemysłowych, podczas imprez masowych lub na drogach przydatne są najazdy kablowe posiadające łącznik i odpowiednie mocowania, które umożliwiają łączenie ze sobą podobne najazdy. W mniejszych – biurowych, domowych i warsztatowych – wystarczą listwy podłogowe.

Rurki termokurczliwe

Przy wprowadzaniu porządku w kablach równie istotne, co ich schowanie jest odpowiednie oznakowanie odmiennymi kolorami w celu bezproblemowej identyfikacji danego kabla i jego drogi. W tym celu wykorzystuje się kolorowe rurki termokurczliwe, które w sposób trwały i szczelny izolują połączenia przewodów elektrycznych. Do znakowania przewodów wykorzystuje się ich kolorową różnorodność lub miejsce na umieszczenie widocznych i trwałych napisów – wyjaśnia właściciel firmy PHU WOJTAP, która prowadzi sklep internetowy Porzadekwkablach.pl z produktami umożliwiającymi utrzymanie porządku w pomieszczeniach z dużą ilością kabli.

śr. ocena 5 / głosów 1