oczyszczanie-wody

Jakie korzyści daje oczyszczanie wody przy użyciu wymiany jonowej?

Woda jest źródłem życia. Jej oczyszczanie i zmiękczanie jest niezwykle ważne zarówno dla gospodarstw domowych, jak i przemysłu. Profesjonalne stacje zmiękczania wody polegają na wymianie jonów wapniowych i magnezowych, które są odpowiedzialne za twardość wody, na jony sodu. W jaki sposób przebiega ten proces i jakie korzyści gwarantuje oczyszczanie wody przy użyciu wymiany jonowej? Na te i inne pytania odpowiedzi przedstawiamy w artykule.

Zmiękczanie wody jest bardzo ważne zarówno z punktu widzenia prywatnych domów, jak i przemysłu. Na czym polega oczyszczanie wody poprzez wymianę jonową? Jakie zalety ma miękka woda? Podpowiadamy.

Proces zmiękczania wody

Nowoczesne filtry zmiękczające zamieniają jony magnezowe oraz wapniowe na jony sodu. Proces ten ma miejsce, gdy woda przepływa przez żywice jonowymienną, czyli silnie kwaśny kationit. Następnie złoże regenerowane jest roztworem chlorku sodu. Dlaczego warto twardą wodę zamieniać na miękką?

Korzyści miękkiej wody

Miękka woda jest istotna w przemyśle i w naszych domach. Za twardą wodę odpowiedzialne są jony wapnia i magnezu – usuwanie ich przy pomocy wymiany jonowej jest bardzo skuteczne. Oczyszczona, miękka woda nie tworzy osadów kamienia, który niszczy urządzenia i instalacje. Wysokiej klasy urządzenia do zmiękczania wody znajdują się w ofercie firmy Procon z Warszawy, która specjalizuje się w dostarczaniu nowoczesnych urządzeń pozwalających na oczyszczanie, zmiękczanie oraz odżelazianie wody. Jakie są najistotniejsze korzyści miękkiej wody? Przede wszystkim nasza skóra jest gładka i zdrowa, ponieważ nie jest narażona na kontakt z silnymi detergentami, a wanny, baterie i kabiny prysznicowe są chronione przed osadzającym się kamieniem. Naczynia są błyszczące i nie widać na nich nieestetycznych zacieków, a urządzenia AGD rzadziej ulegają usterkom i są chronione przed szybkim zniszczeniem. Miękka woda sprawia także, że zużywamy znacznie mniej chemicznych preparatów czyszczących, a wyprana odzież jest pachnąca i miękka w dotyku. Warto także zaznaczyć, że oczyszczanie wody przy użyciu wymiany jonowej pozwala również zredukować koszty ogrzewania nawet o 20%, gdyż urządzenia grzewcze i instalacje są chronione przed kamieniem kotłowym.

Zmiękczanie wody jest niezwykle ważne i niesie za sobą szereg korzyści dla naszego domostwa lub przedsiębiorstwa. Sprzęty działają bez zarzutu znacznie dłużej, nasza skóra wygląda pięknie, a naczynia lśnią czystością. Pamiętajmy, aby w sprzęt do oczyszczania wody zaopatrywać się w renomowanej firmie, która oferuje produkty najwyższej jakości.

śr. ocena 5 / głosów 5