naprawa-drukarki

Jak znaleźć dobry serwis kopiarek?

Dobry serwis kopiarek może nam się przydać, kiedy nasza kserokopiarka odmówi posłuszeństwa. Takimi urządzeniami posługujemy się nie tylko w biurach, używamy ich również w domu. Rozwój technologii sprawił, że to sprzęty dostępne dla każdego, niestety nie pozbawił ich wad i awarii. Usterki zawsze mogą wystąpić – w jaki sposób znaleźć dobry serwis kopiarek?

Autoryzowane serwisy kopiarek

Najlepszym wyborem będą autoryzowane serwisy kopiarek. Chociaż ceny mogą okazać się wyższe, otrzymamy gwarancję sprawnej i profesjonalnej naprawy. Takie firmy biorą udział w szkoleniach producenta naszej kopiarki i są na bieżąco z najnowszymi modelami takich urządzeń. Wiedzą, jak naprawiać drobne i większe usterki, często zapewniając o możliwości odbioru urządzenia tego samego dnia.

Dobry kontakt z firmą

Kiedy znajdziemy autoryzowany serwis kopiarek, pora na pierwszy kontakt. Czy szybko uzyskaliśmy odpowiedź? Czy ktoś odebrał telefon albo odpisał na naszego e-maila? Jeżeli firma nie kwapi się do reakcji  na nasze zgłoszenie, lepiej nie nawiązywać z nią współpracy. Profesjonalny punkt zajmujący się naprawami takich urządzeń powinien dbać o klientów i w miarę możliwości jak najszybciej odpowiadać na zapytania klientów. Odpowiedź na drugi dzień nie jest jeszcze problemem, ale kiedy nigdy nie przyszła, wówczas lepiej poszukać innej firmy. Chcielibyśmy na bieżąco otrzymywać informacje, jaki jest postęp przeprowadzania prac serwisowych – a w tym przypadku raczej niczego byśmy się nie dowiedzieli.

Oferta urządzenia zastępczego

Pamiętajmy, że niekiedy czas realizacji naprawy może się przedłużyć nie z winy zakładu. Może się okazać, że serwis musi dłużej poczekać na brakujący element albo nasza kopiarka czeka w kolejce, ponieważ do naprawy trafiło znacznie więcej urządzeń. Profesjonalny serwis powinien nam zagwarantować urządzenie zastępcze, zastępujące dotychczas używaną kserokopiarkę.

Dobre opinie znajomych

Nieocenione są również opinie znajomych. Dzisiaj niemal każdy ma kserokopiarkę w domu. Jeśli z niej często korzysta, ryzyko awarii wzrasta. Zapytajmy osoby z najbliższego otoczenia, czy nie mogą polecić godnego zaufania serwisu kopiarek. Dzięki rekomendacjom na pewno znajdziemy ofertę usług, z jakiej będziemy usatysfakcjonowani.

Dodatkowe usługi

Ponadto ważne są dodatkowe usługi, oferowane przez serwis. Co może nam zaproponować firma? Zadaliśmy to pytanie naszemu ekspertowi z serwisu Arso w Szczecinie:

Poza naprawą kopiarek serwis takich urządzeń powinien zapewniać gwarancyjne i pogwarancyjne usługi, w tym przeglądy techniczne. To właśnie regularne sprawdzanie stanu technicznego może być sposobem na bezawaryjną pracę urządzenia.

śr. ocena 5 / głosów 6