Pakowarki do folii

Jak działają maszyny pakujące w folię termokurczliwą?

Folie termokurczliwe należą do najważniejszych materiałów opakowaniowych. Folie te kurczą się pod wpływem wysokiej temperatury, co pozwala na szczelne opakowanie wybranego towaru. Najczęściej używane maszyny, które pakują towary w folię termokurczliwą to: pakowarki do folii w postaci taśmy, pakowarki do folii w postaci półrękawa, tunele grzewcze-przelotowe, owijarki do palet.

W procesie pakowania produktów wykorzystuje się oczywiście jeszcze wiele innych maszyn.

Jak przebiega ogólnie proces pakowania w folię termokurczliwą przez maszyny?

Proces pakowania towaru w folię termokurczliwą odbywa się najpierw przez zgrzewanie, a następnie przez obkurczanie, efektem czego jest szczelne zaciśnięcie folii na wybranym produkcie.

Do jakich towarów stosowana jest  folia termokurczliwa?

Opakowania termokurczliwe pozwalają na łączenie produktów w pakiety albo zgrzewki, dlatego idealnie nadają się do pakowania takich towarów jak: puszki, butelki, słoiki, znicze, kosmetyki.  Folia zabezpiecza dodatkowo przed wodą czy kurzem.

Folie termokurczliwe możemy dodatkowo zadrukować, dodając własne logo czy informacje dotyczące produktu. To także doskonały sposób na ochronę towarów podczas transportu, a także na precyzyjne zapakowanie towaru w celu zachowania świeżości.  W zależności od rodzaju folii i ich właściwości wykorzystuje się je często m.in. do pakowania: artykułów dekoracyjnych, wyrobów piekarniczych i cukierniczych, warzyw i owoców oraz mrożonek. Idealnie nadają się też do pakowania zabawek, artykułów higienicznych i biurowych, przy pakowaniu książek, kaset lub płyt i wielu innych produktów.

Rodzaje folii termokurczliwych wykorzystywanych najczęściej

Najczęściej wykorzystywane folie termokurczliwe przez przodujące firmy na rynku m.in. przez Centropack z Łodzi to folia poliolefinowa, PCV i  folia PE.

Najczęściej stosowane profesjonalne maszyny pakujące

Pakowarki do folii w postaci taśmy — maszyny stosowane do pakowania pojedynczych produktów w pakiety zbiorcze. Pozwalają na uzyskanie odpowiedniego kształtu pakietu, zachowując przezroczystość lub reklamę, jeśli towar pakowany jest w folię z nadrukiem.

Pakowarki do folii w postaci półrękawa to maszyny półautomatyczne oraz automatyczne linie pakujące do folii w postaci półrękawka. Maszyny te umożliwiają pakowanie w folię poliolefinową, która pozwala uzyskać bardzo estetyczny efekt na pakowanym produkcie. Można je również szybko zaadaptować pod kątem zmiany rodzaju produktu.

Tunele grzewcze-przelotowe — maszyny przeznaczone do zmniejszania objętości folii termokurczliwej na różnego typu produktach. Tunele obkurczające są wyposażone w transportery odbiorcze w zależności od ich długości.

Owijarki do palet — maszyny  stosujące rozciągliwą folię stretch, która sprawdza się w przypadku różnych rodzajów ładunków na paletach. Folia zabezpiecza towar przed zniszczeniem, zabrudzeniem oraz warunkami atmosferycznymi. Jest to również materiał przeźroczysty pozwalający skontrolować stan ładunku.

śr. ocena 5 / głosów 1