ekrany bezszwowe

Ekrany bezszwowe – nowoczesny sposób na prezentację produktów i usług na targach i konferencjach

Ekrany bezszwowe to doskonały sposób na atrakcyjną prezentację obrazu w trakcie szkoleń, targów i konferencji. Największymi zaletami ekranów bezszwowych są: duża rozdzielczość obrazu, ostrość obrazu i możliwość modyfikowania wielkości ekranu.

Budowa spójnego obrazu na całej ścianie

Ekrany bezszwowe pozwalają stworzyć multimedialną ścianę, na której wyświetlimy dowolny obraz, film lub prezentację. Dzięki budowie modułowej, możesz zamówić ekran o różnej wielkości i szerokości, a także dostosować go do wyświetlania obrazów pionowych, np. sylwetki osoby. Każdy połączony ekran składa się z kilku modułów, podstawową konfiguracją są ekrany z 4, 9, 16 lub 25 modułów. Ostatnia z wymienionych, największa konstrukcja, pozwala na stworzenie ekranu multimedialnego o niebagatelnych rozmiarach 291×510 cm.

Ekrany bezszwowe to tak naprawdę kilka połączonych ze sobą ekranów oddzielonych cieniutką ramką, o grubości mniejszej niż 1 cm (około 7-8 mm). Wyświetlany jest na nich obraz w rozdzielczości FULL HD i zapewnia doskonałą jakość i ostrość emitowanych prezentacji. Źródłem obrazu wyświetlanego na ekranach bezszwowych może być może być laptop, kamera, tuner TV lub odtwarzacz DVD/Blue Ray. Oprócz samych ekranów, należy także pamiętać o podłączeniu do nich osobnego systemu nagłośnienia.

Ekrany montowane są na specjalnym stelażu. Składają się na niego stabilne nogi i przymocowana do nich krata, będąca oparciem dla ekranów LCD. Stelaż również ma budowę modułową, dlatego, w razie potrzeby, można szybko powiększyć jego powierzchnię, umożliwiając podłączenie kolejnych ekranów. Jeżeli nie chcemy, żeby stelaż psuł stylistykę stoiska, istnieje możliwość zabudowania ekranów bezpośrednio w jego ścianie. Dzięki temu powstanie spójna i nowoczesna kompozycja multimedialnego stoiska.

Przykładowe zastosowanie ekranów bezszwowych

Ekrany bezszwowe znajdują szerokie zastosowanie w branży eventowej, najczęściej są wykorzystywane do:

  • prezentacji podczas sympozjów i konferencji,
  • na turniejach gier komputerowych,
  • emitowania wydarzeń sportowych i gal,
  • wyświetlania atrakcyjnego tła w trakcie targów, konferencji i spotkań biznesowych,
  • wyświetlania elementów scenografii w studiach telewizyjnych,
  • oraz jako multimedialny fragment stoiska targowego.

Więcej informacji o ekranach bezszwowych i zasadach ich wynajmu znajdziesz na stronie wypożyczalni mebli MebloStrefa.

śr. ocena 5 / głosów 2