zakup samochodu

Co wziąć pod uwagę przy kupnie samochodu?

Przygotowując się do zakupu lub wymiany samochodu, musimy rozważyć bardzo wiele zagadnień. Przede wszystkim, warto zadać sobie pytanie, czy inwestować w auto fabrycznie nowe, czy może używane? Dopiero po rozwiązaniu tego zagadnienia możemy przygotować się do rozważania dalszych rozterek.

Samochód nowy czy używany?

Zakup nowego samochodu jest zdecydowanie najłatwiejszym i najpewniejszym rozwiązaniem – zauważa nasz rozmówca z salonu Czajka-Auto. Wchodząc w posiadanie nowego samochodu nie musimy troszczyć się o ewentualność ukrytych wad, prawdomówność sprzedawcy co do przebiegu i napraw wykonanych w przeszłości.

Co więcej, nowe samochody zazwyczaj objęte są gwarancją, dzięki czemu nawet w przypadku wystąpienia nieoczekiwanych usterek, właściciel nie jest obciążony dodatkowymi kosztami. Z drugiej strony, przemyślany i ostrożny zakup używanego auta wiąże się z mniejszą inwestycją początkową.

Parametry twojego przyszłego auta

Wybierając model samochodu staraj się nie koncentrować wyłącznie na emocjach, jakie budzi w tobie jego wygląd i na opiniach innych użytkowników. Pamiętaj, że użytkowanie samochodu to coś znacznie więcej niż styl, a więc ważny jest też komfort jazdy i koszty generowane podczas korzystania z pojazdu.

Po pierwsze, zastanów się nad optymalnym dla twoich potrzeb typem silnika i napędu. Czy przy twoim stylu jazdy lepiej sprawdzi się diesel, czy może jednak benzyna? Jak wyobrażasz sobie maksymalne zużycie paliwa i jaka pojemność silnika będzie dla ciebie satysfakcjonująca?

Ty i twoje auto w przyszłości

Niezwykle istotną kwestią jest bezpieczeństwo samochodu, którym będziesz się poruszać. Jeżeli kupujesz auto używane, upewnij się np. co do obecności poduszek powietrznych. W nowych samochodach zazwyczaj możesz wybierać spośród rozmaitych dodatkowych systemów bezpieczeństwa – mówi ekspert Autoryzowanego Dealera Toyoty Czajka-Auto.

Zastanów się także, czy chcesz inwestować w bardzo oryginalne auto. Choć rzadko spotykane samochody niewątpliwie przyciągają wzrok, ze względu na małą dostępność części ich ewentualne naprawy są bardzo kosztowne. Znacznie bezpieczniejszą opcja jest więc wybór modelu spośród popularnych, znanych i sprawdzonych marek.

śr. ocena 5 / głosów 4