Charakterystyka wideodomofonów

Technologia wkrada się w każdą dziedzinę naszego życia, podnosząc niepostrzeżenie jego komfort. Dobrym przykładem może być wideodomofon, który zastąpił swojego pozbawionego ekranu poprzednika. Kiedyś wideodomofony były oznaką wysokiej stopy życia. Dziś nie widzimy w nich nic niezwykłego. Co warto wiedzieć o wideodomofonowym systemie kontroli dostępu?

Zadania wideodomofonu

Wideodomofon ma praktycznie te same zadania, co domofon, jednak robi to lepiej. Do najważniejszych funkcji tego urządzenia należy zaliczyć łączność między domem a wejściem, identyfikację osoby, która próbuje wejść, a także zdalne udzielanie wstępu na posesję. Dodatkowo często wideodomofony są wyposażone w moduł umożliwiający wejście bez konieczności otwierania drzwi czy furtki kluczem – wystarczy znać kod lub dysponować kartą albo chipem zbliżeniowym.

Dzięki wideodomofonomi możemy szybko zweryfikować tożsamość osoby, która próbuje dostać się na posesję. Jest to szczególnie użyteczne wówczas, gdy dzielimy wejście do budynku z innymi osobami, które są dość łatwowierne i otwierają drzwi każdemu, kto poda się np. za listonosza. Dzięki wideodomofonomi nie musimy już polegać na słuchu i w dobrej wierze udostępniać budynku każdemu, kto powie: „To ja!”.

Wideodomofony – co oferuje rynek?

Na stronie www.sklep-automatykadobram.pl znajdziemy bogactwo rozwiązań, dzięki którym korzystanie z bram, furtek i innych wejść jest bardzo wygodne. Jeśli chodzi o wideodomofony, dostępne są zestawy firmy Farfisa. W skład zestawu jednorodzinnego wchodzą monitor i kaseta zewnętrzna. Model EX3262PLC oferuje kolorowy obraz, który jest znacznie bardziej wyraźny niż ten czarno-biały – jeden rzut oka wystarczy, aby zorientować się, z kim mamy do czynienia.

W większych budynkach przydają się dodatkowe funkcje. Zestaw wideodomofonowy Farfisa 1SEKKP zawiera nie tylko monitor i kamerę natynkową, ale też zamek szyfrowy, aby można było dostać się na posesję bez wyciągania kluczy. Kamera i głośność są regulowane.

W zależności od budżetu możemy zdecydować się na model mniej lub bardziej zaawansowany, o różnych parametrach i ustawieniach kamery, rozmaitej rozdzielczości ekranu. Wygląda na to, że wideodomofony na dobre zastąpią poczciwe domofony.

śr. ocena 5 / głosów 5