Charakterystyka nowoczesnych busów stosowanych w transporcie międzynarodowym

Wymagania wobec międzynarodowego transportu pasażerskiego są znacznie wyższe od tych stawianych transportowi krajowemu. Nic dziwnego – autokary i busy wiozące ludzi poza granice naszego kraju przemierzają setki kilometrów, a pasażerowie muszą spędzić w nich wiele godzin. Sprawdźcie czym charakteryzują się nowoczesne busy wykorzystywane w transporcie międzynarodowym.

Wyposażenie busów

-Nowoczesne busy, które stosuje się w transporcie międzynarodowym, charakteryzują się wysokim standardem wyposażenia, zatem, niezależnie od miejsca docelowego, klient decydujący się na podróż busem może mieć pewność, że podróż przebiegać będzie w komfortowych warunkach – tłumaczy nasz rozmówca reprezentujący firmę przewozową Sprint Bus.

Na wyposażenie busów składa się przeważnie:

  • klimatyzacja/ogrzewanie postojowe (pozwala zachować odpowiednią temperaturę w busie niezależnie od pory dnia lub pory roku),
  • DVD i system audio, dzięki którym podróż mogą umilić ciekawe filmy lub przyjemna muzyka,
  • regulowane, wygodne siedzenia, która pozwalają na ustawienie oparcia w najwygodniejszej dla każdego pozycji,
  • indywidualne oświetlenie i nagłośnienie (opcjonalnie), dzięki któremu pasażerowie mogą dostosowywać światło i głośność filmu lub muzyki względem własnych preferencji.

Warto wspomnieć, że busy przeznaczone do transportu międzynarodowego wyposażone są także w nawigację GPS oraz specjalne systemy bezpieczeństwa.

Nie tylko bus

Choć wygoda i komfort podróży ma ogromne znaczenie, szczególnie podczas przemierzania dalekich tras, to nie wolno zapominać, że nawet najpiękniejszy pojazd nie dojedzie na miejsce bez dobrego i doświadczonego kierowcy. To on w największym stopniu odpowiada za ogólną jakość jazdy, dlatego warto decydować się na podróże z firmami, które szczycą się doświadczeniem swoich pracowników. Posiadanie przez kierowców kwalifikacje są bowiem gwarancją bezpiecznej i przyjemnej podróży.

 

śr. ocena 5 / głosów 3