reprezentowanie przez adwokata w sądzie

W jakich sytuacjach adwokat może reprezentować klienta przed sądem?

Gąszcz zawiłych przepisów, niezrozumiała terminologia kodeksów to tylko niektóre z trudności napotykanych przez osoby, które zetknęły się z problemami natury prawnej. Jeżeli sprawa wymaga tego, aby udać się do sądu, koniecznym może okazać się skorzystanie z usług specjalisty. Doskonale, jeżeli będzie nim doświadczony adwokat, który zadba o dobro swojego klienta na sali rozpraw.

Co leży w kompetencjach adwokata?

Adwokat to zawód zaufania publicznego, co podkreśla nie tylko renomę, ale i znaczenie tej profesji. Osoba taka zajmuje się tworzeniem pism, pozwów i doradztwem, jednak na tym nie kończy się zakres jej kompetencji.

Wiele osób uważa, że właściwa część pracy tego prawnika rozpoczyna się na sali sądowej. W stwierdzeniu tym jest sporo prawdy, gdyż dopiero tam może wykazać się on zarówno swoją wiedzą, umiejętnościami, jak i błyskotliwością. Aby móc reprezentować klienta na sali sądowej, adwokat musi otrzymać od niego specjalne pełnomocnictwo.

Pomoc adwokata jest wręcz niezbędna, kiedy proces dotyczy kwestii związanych z prawem karnym – może on reprezentować interesy oskarżonego oraz ofiary. Warto pojawić się z nim na sali sądowej w kłopotliwych sprawach dotyczących spadkobrania, podziału masy spadkowej czy podczas podziału majątku małżonków. Rozwody oraz związane z nimi postępowania dotyczące opieki nad dziećmi także dają adwokatom duże pole do popisu.

Pomoc prawna oferowana przez specjalistów jest często niezbędna, aby na sali rozpraw zapadł satysfakcjonujący wyrok. Adwokat zajmuje się reprezentowaniem osób fizycznych oraz podmiotów gospodarczych, w tym spółek. Jego zadaniem jest zatroszczyć się o to, aby interesy jego klienta nie ucierpiały, a wyrok nie były dla niego w żaden sposób krzywdzący” – mówi specjalista z Kancelarii Adwokackiej Bogdana Kondorowskiego.

Dlaczego warto zdecydować się na reprezentowanie przez adwokata w sądzie?

Forma procesu sądowego może zaskoczyć laika, który nigdy nie miał styczności z tą instytucją. Ogromne znaczenie podczas załatwiania tam wszelkich spraw ma skrupulatności i umiejętne posługiwanie się przepisami prawa.

Adwokat może zająć się wszystkimi formalnościami – zbieraniem dokumentacji, materiału dowodowego, przygotowywaniem pism, treści apelacji, składaniem wniosków, odwołań. Jego wiedza zostanie doceniona także podczas samego procesu. Celna argumentacja poparta paragrafami kodeksu to klucz do tego, aby wygrać sprawę. Jak nietrudno się domyślić, pomoc adwokata pozwala uniknąć wielu problemów oraz stresu związanego z odwiedzinami w sądzie.

śr. ocena 0 / głosów 0