Zastosowanie kamer w czyszczeniu na wysokości

Czyszczenie czy odkurzanie elewacji przez osoby znajdujące się na wysokim rusztowaniu może wydawać się dość niebezpieczne. Taki sposób utrzymania obiektu w czystości bywa też niekomfortowy dla użytkowników, a niekiedy może dezorganizować pracę w budynkach użytkowych czy instytucjach. Dlatego też coraz częściej wykorzystuje się metody, które pozwalają czyścić elementy znajdujące się na wysokości z poziomu gruntu.

W jaki sposób prowadzi się prace porządkowe na wysokościach?

Większości osób wydaje się, że aby wyczyścić elewację czy rynny, konieczne jest zbudowanie rusztowania. Trudno się temu dziwić, gdyż przez lata była to jedyna metoda pozwalająca dotrzeć do tych miejsc.

Rozstawianie rusztowań wymaga czasu i jest dosyć kłopotliwe. Ponadto, jeżeli znajdują się one wewnątrz budynku, mogą przeszkadzać użytkownikom pomieszczeń. Trzeba też pamiętać, że praca na wysokości, mimo rygorystycznego stosowania się do przepisów BHP, stwarza pewne ryzyko wypadku.

Dlatego też coraz częściej wykorzystuje się specjalne odkurzacze oraz myjki o bardzo dużym wysięgu. Ich operatorzy cały czas pozostają na ziemi. Urządzenia te są przystosowane do tego, aby dokładnie i precyzyjnie czyścić powierzchnie znajdujące się na wysokościach.

Osoby, które zajmują się obsługą urządzeń przeznaczonych do czyszczenia na wysokościach, są przeszkolone z zakresu ich obsługi. Dlatego nie ma obaw, że prace porządkowe zostaną przeprowadzone niedokładnie. Gwarancją starannie wyczyszczonych powierzchni jest też zastosowanie specjalnych kamer – mówi doradca z firmy Imago.

Jak wykorzystuje się kamery w czyszczeniu na wysokościach?

Zastosowanie kamery w czyszczeniu na wysokościach to przełom w tego typu pracach. Dzięki takiemu rozwiązaniu skraca się czas wykonywanych prac porządkowych, a ich przeprowadzanie nie jest uporczywe dla otoczenia. Osoby przebywające w budynku nie są narażone na utrudnienia, jakie są związane z rozstawionymi rusztowaniami czy drabinami.

Do czyszczenia na wysokości wykorzystuje się małe, bezprzewodowe kamery. Urządzenia te są umieszczane bezpośrednio na sprzęcie roboczym używanym do usuwania zabrudzeń z powierzchni. Dzięki temu operator ma podgląd na obszar, który właśnie jest przez niego czyszczony, co przekłada się na skuteczność prowadzonych prac. Kamery pozwalają dotrzeć do wszystkich zabrudzonych przestrzeni – nawet tych trudnodostępnych. Można przy ich pomocy sprawdzić, czy wszystkie zakamarki zostały starannie wyczyszczone. Dlatego też są tak dobrą alternatywą dla rusztowań, ale także dla wysokich drabin.

śr. ocena 5 / głosów 5