obuwie robocze

Zasady doboru obuwia roboczego

Gdy pracujemy w poprawnie dobranym obuwiu roboczym, wszelkie działania wykonywać możemy skuteczniej i w krótkim czasie. Dlatego też, aby wybrać odpowiednie buty, konieczne jest m.in. dopasowanie ich właściwie do rozmiaru stopy, a także płci osoby, która je nosi. Jakie inne kwestie są ważne podczas wybierania butów do pracy? Dowiedz się, czym warto zwrócić uwagę na ocieplenie wewnątrz obuwia, a także wzmocnione strefy palców oraz pięt.

Czemu warto bliżej przyjrzeć się obuwiu roboczemu przed jego zastosowaniem?

Profesjonalne obuwie robocze otrzymujemy najczęściej na zasadzie odgórnego przydziału. Dostarcza je brygadzista lub inna osoba odpowiedzialna za zaopatrzenie pracowników w odzież pracowniczą. Często, gdy buty robocze w praktyce okazują się nieco za małe lub za duże, wielu pracowników rezygnuje z ubiegania o buty o określonej rozmiarówce, stwierdzając, że „nie warto takimi drobiazgami zawracać sobie głowy”. To bardzo nierozsądne podejście, bowiem od odpowiednio dobranych butów roboczych zależy komfort pracy. Trudno sobie wyobrazić kondycję stóp, jeśli przez wiele godzin pracują w zbyt ciasnych lub za dużych butach. Mogą pojawić się wtedy otarcia, pęcherze, a nawet rany. Niestety, może to negatywnie wpłynąć na sposób poruszania się, co ma znaczenie np. w pracy na rozległej hali produkcyjnej. Po zakończonej pracy buty powinny trafić do osobistej szafki pracownika, czyli tam, gdzie zawsze powinna być przechowywana odzież robocza. Regularnie przyda się dezynfekować buty do pracy – można tego dokonać poprzez użycie specjalnych środków chemicznych.

Na co jeszcze zwrócić uwagę dobierając buty do pracy?

Gdy dobieramy obuwie robocze, warto zwrócić uwagę na cały szereg szczegółów, które na pierwszy rzut oka mogą nie mieć zbyt wielkiego znaczenia, ale z pewnością świadczą o wytrzymałości obuwia.

Jakość techniczna obuwia roboczego to nie tylko materiał, z jakiego buty zostały wykonane, ale również rodzaj oraz grubość podeszwy, zwłaszcza do pracy w utrudnionych warunkach np. przy niskiej temperaturze. Do tego polecamy zwracać uwagę na rodzaje zapięć i wiązań. Im więcej możliwości, tym stabilniej but utrzymuje się na stopie – oświadcza specjalista do spraw zamówień popularnej firmy ELLA.

Szczegółowo dobrane obuwie robocze pozwala w pełni odnaleźć się w środowisku pracowniczym i na najwyższym poziomie wykonywać szereg powierzonych obowiązków.

śr. ocena 5 / głosów 1