Zalety kupna odzieży roboczej szytej na miarę

Niektóre zajęcia wymagają tego, aby pracownik był ubrany w specjalistyczną odzież. W zależności od obowiązków ubrania te mogą spełniać rozmaite funkcje, zawsze jednak ich zadaniem jest ochrona. Nie powinny przy tym utrudniać działań – krępować ruchów, uwierać czy zahaczać. Jednym ze sposobów na podniesienie komfortu, a więc i wydajności pracy, jest odzież robocza szyta na miarę.

Funkcje odzieży roboczej i ochronnej

Odzież robocza ułatwia, a niekiedy umożliwia pracę, szczególnie w trudnych warunkach. Można wyszczególnić różne rodzaje odzieży roboczej. Szczególnie bogata jest grupa ubrań ochronnych. Wyróżnia się stroje robocze chroniące m.in. przed:

  • ogniem,
  • gromadzeniem się ładunków elektrostatycznych,
  • przemakaniem,
  • niskimi temperaturami,
  • wysokimi temperaturami,
  • kwasami,

Niekiedy rolą stroju roboczego nie jest ochrona przed niebezpiecznymi czynnikami. Niektóre rodzaje służą temu, aby pozostawać widocznym lub przeciwnie – maskowaniu w terenie. Pewne stroje robocze mają za zadanie podkreślić rangę funkcji pełnionej przez pracownika – mówi specjalista z firmy Wega.

Jako przykłady mogą tu posłużyć: jaskrawe stroje drogowców, dzięki którym są oni doskonale widoczni z daleka i mniej narażeni na potrącenie, ubrania moro, stosowane np. przez służby leśne, czy jednolite umundurowanie strażników miejskich.

Dlaczego warto korzystać z odzieży roboczej szytej na miarę?

To, że odzież robocza jest ważna i potrzebna, nie ulega wątpliwości. Materiały, z których jest szyta, oraz kroje są podporządkowane w pierwszej kolejności użyteczności i bezpieczeństwu. To względy praktyczne nadają kształt ubraniom roboczym.

Stojąc przed wyborem strojów dla pracowników, przełożony ma do wyboru te produkowane masowo według typowej rozmiarówki albo ubrania robocze szyte na miarę. Dlaczego warto zdecydować się na te drugie?

Przemawia za tym przede wszystkim większa wygoda. Idealnie dopasowany strój nie utrudnia pracy. Ubrania szyte pod standardowe rozmiary będą pasowały na nieliczne osoby i tylko one będą pracowały komfortowo. Pozostałe będą borykały się z takimi niedogodnościami, jak np.: zbyt długie lub krótkie rękawy i nogawki, zbytnie opięcie albo za duży luz, niemożność dopięcia ubrania w niektórych rejonach ciała, słowem z tym wszystkim, czego nienawidzimy w niedopasowanych strojach na co dzień. Nie sposób pracować dobrze, gdy ubranie uwiera czy obciera.

Szycie ubrań na miarę sprawia, że wszyscy pracownicy cieszą się wygodą w tym samym stopniu i żaden z nich nie jest pokrzywdzony. Dzięki temu, że strój jest idealnie dopasowany, staje się prawdziwym ułatwieniem, a nie utrapieniem. I o to chodzi!

śr. ocena 5 / głosów 4