spotkanie-biznesowe

Wielki biznes w wielkich górach. Słówko o wyjazdach biznesowych

Istnieje wiele sposobów prowadzenia pertraktacji biznesowych. Oczywiście, zdarzają się sytuacje, w których umowy zawiera się naprędce, a dobicie targu pieczętuje uścisk dłoni. Jednak w świecie wielkich pieniędzy i naprawdę wpływowych przedsiębiorców nie ma miejsca na improwizację i prowizoryczne rozwiązania. Ważne decyzje zapadają po głębokim namyśle, a utrzymanie dobrych relacji wymaga znacznie więcej niż ciekawej oferty.

Wyjazdy biznesowe w służbie twoim interesom

Kiedy w grę wchodzą duże pieniądze i umowy wiążące na długie lata współpracy, nie ma sensu żałować czasu na zapoznanie się z potencjalnym kontrahentem. Warto dobrze przyjrzeć się nie tylko temu, w jaki sposób druga strona prowadzi swoje interesy, ale też spróbować zrozumieć jej intencje i wartości, jakimi kieruje się na co dzień.

Między innymi temu służą wyjazdy biznesowe. Oprócz konferencji i rozmów o wartości merytorycznej, uczestnicy takich wyjazdów mają szansę poznać się w sytuacjach mniej oficjalnych, np. podczas popołudniowych bankietów czy zorganizowanych wycieczek. Przedłużone w czasie spotkanie na neutralnym gruncie to dla potencjalnych wspólników doskonała okazja do tego, by wnikliwie się sobie poprzyglądać – zauważa nasz rozmówca z zakopiańskiego Ośrodka Wczasowo-Konferencyjnego Bel-Ami.

Jak zorganizować wyjazd biznesowy z prawdziwego zdarzenia?

Za organizację wyjazdu biznesowego zazwyczaj odpowiada ta strona, która wychodzi z propozycją nawiązania współpracy. Chcąc pozyskać ważnego partnera biznesowego, warto zaprezentować się z jak najlepszej strony, toteż szukając odpowiedniego miejsca spotkania, pod uwagę trzeba brać wiele czynników.

Po pierwsze, warto wybrać atrakcyjną okolicę. W ostatnim czasie największą popularnością wśród polskich przedsiębiorców bez cienia wątpliwości cieszą się Tatry. Zimą do odwiedzin zachęcają przede wszystkim doskonałe stoki, na których można oddawać się białemu szaleństwu, ale przez cały rok można korzystać z basenów termalnych na światowym poziomie.

Oprócz samego regionu, trzeba wybrać jeszcze odpowiednie zakwaterowanie. Jeśli elementem wyjazdu biznesowego mają być profesjonalne prezentacje, warto upewnić się, że na miejscu dostępne są odpowiednio przygotowane sale konferencyjne z fachowym sprzętem audiowizualnym.

Oczywiście, nie bez znaczenia są warunki noclegowe. Szukając hotelu, w którym mamy podjąć partnerów biznesowych jako naszych gości, nie możemy pozwolić sobie na żadne zaniedbania. Zarówno same pokoje, jak i pozostałe wnętrza oraz otoczenie ośrodka wczasowo-konferencyjnego muszą prezentować najwyższe standardy.

Chcąc zrobić dobre wrażenie na uczestnikach spotkania, warto też zadbać o ciekawe zagospodarowanie czasu wolnego. Na wieczór zaplanuj elegancką kolację w restauracji lub zaproponuj wspólne zwiedzanie atrakcji okolicy. Jeśli potrzebujesz  pomocy w przygotowaniu ważnego spotkania, skontaktuj się z doświadczonym centrum biznesowym.

śr. ocena 5 / głosów 5