Warsztaty rozwoju osobistego

„Rozwój osobisty” jest dziś odmieniany przez wszystkie przypadki. Upatrujemy w nim drogi do osobistego szczęścia, życiowej satysfakcji oraz sukcesów na polu zarówno prywatnym, jak i zawodowym. Rozwój osobisty sprawia, że nie stoimy w miejscu. Uczymy się przez całe życie, możemy świadomie kreować to, jacy jesteśmy. Czym jest rozwój osobisty i jakie propozycje składa nam rynek?

Czym jest rozwój osobisty?

Rozwój osobisty to pojęcie bardzo szerokie i pojemne, a do tego – jak na coś osobistego przystało – każdy może je interpretować nieco inaczej. Dla jednej osoby rozwój osobisty będzie oznaczał podnoszenie kwalifikacji i umiejętności zawodowych – człowiek taki może wybrać uczelnie i kursy jako sposób na progres. Dla kogoś innego rozwój osobisty to praca nad charakterem, osobowością i postawą – taki człowiek chętnie skorzysta np. z psychoterapii. Można pracować nad każdym aspektem naszego życia – zdrowiem, pracą, pasjami, duchowością, seksualnością – każde z tych działań będzie w jakiś sposób rozwojem osobistym.

Niekiedy pożądane jest podejście holistyczne, które ujmuje całość naszej osoby i wszystkie nasze działania jako stanowiące jedność. Dzięki odnalezieniu harmonii między tym, jacy jesteśmy cieleśnie i duchowo, oraz tym, czym się zajmujemy, można podnieść jakość swojego życia na co dzień.

Warsztaty – pomysł na rozwój osobisty

Ośrodek Siódmy Las jest holistycznym centrum odnowy. Oferuje rozmaite warsztaty ukierunkowane na rozwój osobisty na różnych poziomach funkcjonowania człowieka. W zależności od potrzeb możemy tam skorzystać z warsztatów psychologicznych, artystycznych, literackich czy kulinarnych. Każde z nich skupiają się na nieco innej sferze życia, jednak wszystkie mogą przynieść nam osobiste korzyści. Specjalne warsztaty dedykowane są kobietom. Mogą one poznać tajniki smacznego gotowania na potrzeby detoksu owocowo-warzywnego, rozwinąć się w kierunku rękodzieła (wykonywanie domowych ozdób, szycie pluszowych misiów), odkryć swój artystyczny potencjał (warsztaty plastyczne), a przede wszystkim pobyć z samą sobą oraz z innymi kobietami, z dala od oczekiwań naszych rodzin i zwyczajnych trudów dnia. Warsztaty rozwoju osobistego to kilka twórczych dni, podczas których dowiesz się czegoś o sobie i zyskasz energię do podejmowania zarówno nowych, jak i codziennych wyzwań. Sprawdź, co jeszcze proponuje www.siodmylas.pl.

śr. ocena 5 / głosów 3