hostel-dla-studentow

Usługi hotelowe dla studentów. Gdzie zatrzymać się w trakcie roku akademickiego?

Studia to niezapomniany okres w życiu każdego człowieka. To nie tylko czas, w którym uczy się wielu nowych rzeczy, przyswaja mnóstwo informacji i zdobywa umiejętności, które będą potrzebne w pracy po zakończeniu nauki. Studia to też imprezy i wyjazdy z przyjaciółmi, bardzo wyjątkowe i rządzące się swoimi prawami, gdyż budżetowe. Jeśli i wy planujecie studencki wyjazd i nie wiecie jak znaleźć najlepszy, a przy tym najtańszy nocleg, to ten poradnik jest właśnie dla was. Radzimy gdzie najlepiej zatrzymać się w trakcie roku akademickiego.

Jak szukać noclegu?

Umiejętność znajdowania okazyjnych ofert nie jest wiedzą tajemną, z którą trzeba się urodzić. Wręcz przeciwnie, w tej dziedzinie każdy może dojść do perfekcji. Wystarczą tylko chęci, odrobina zapału i podstawowe umiejętności obsługi komputera – najtańsze oferty noclegów znaleźć bowiem można w internecie. Opcje są różne.

Istotą studenckich wyjazdów jest to, że są one zwykle organizowane „po kosztach”. Nie ma się co oszukiwać, w większości przypadków studenci nie są wystarczająco bogaci, by wydawać pieniądze na przeloty drogimi liniami lotniczymi i noclegi w najlepszych hotelach. Nie znaczy to jednak, że mają oni spać pod mostem. Czeka na nich bowiem wiele świetnych opcji – zapewnia nasz rozmówca reprezentujący Hotel Cezamet, który swoją ofertę kieruje w dużej mierze właśnie do studentów.

Gdzie nocować?

Wyjazdy w trakcie roku akademickiego mają swoje dobre strony. Na plus przemawiają zarówno mniejsza ilość turystów, nż w sezonie, jak również lepsze ceny noclegów. Warto więc dobrze się rozejrzeć i przeanalizować kilka ofert. Najlepiej porównać do siebie te, które najbardziej przypadną wam do gustu i z nich wybrać ostatecznego „zwycięzcę”. Wybierać możecie spośród różnego rodzaju obiektów, takich jak:

  • hotele – wbrew temu, co można podejrzewać, hotele wcale nie muszą być opcją ekskluzywną. Czasem można znaleźć naprawdę dobre oferty, w których zniżki sięgają nawet do 70 procent. Nocleg hotelu gwarantuje wam dużą wygodę, jak również bezpieczeństwo.
  • hostele – nie ma bardziej studenckiej opcji od hostelu, który jest zwykle opisywany jako tańsza alternatywa hotelu. W tego typu obiektach spać można w pokojach wieloosobowych ze wspólnymi łazienkami i kuchnią. Choć dla wielu taki nocleg może wydać się niekomfortowy, to jednak daje możliwość nawiązania wielu ciekawych znajomości z ludźmi z całego świata. Co więcej, hostele są zwykle zlokalizowane blisko głównych punktów turystycznych i oferują bardzo korzystne ceny.
  • apartamenty – coraz popularniejsza forma noclegowa, także na studenckie wyjazdy. Na różnych serwisach rezerwacyjnych macie możliwość wynajęcia czyjegoś mieszkania na kilka dni. Jest to opłacalne szczególnie w przypadku grup kilkuosobowych, ale znajdą się także propozycje odpowiednie dla mniejszej liczby osób. Wynajem mieszkania to dobra opcja dla tych, którzy lubią sami przygotowywać sobie posiłki i cenią swoją intymność.
  • namiot – to zdecydowanie najtańsza, jednak najmniej komfortowa opcja noclegowa. Oczywiście, spanie pod namiotami ma swój urok i każdy choć raz powinien się o tym przekonać, jednak warto pamiętać o wszelkich możliwych niedogodnościach jakie na was czekają. Z drugiej strony, wyjazd pod namiot to prawdziwa przygoda, na której, jak nigdzie indziej, można poczuć zew wolności.
śr. ocena 5 / głosów 5