sprzet artykuly BHP wyposazenie pracownikow

Sprzęt BHP w pracy. Co trzeba, a co warto mieć? 

Kodeks pracy mówi o tym, że obowiązkiem pracodawcy jest ochrona pracownika i jego mienia podczas pracy. W tym celu konieczne jest zaopatrzenie osób pracujących na stanowiskach zagrażających ich życiu lub zdrowiu w sprzęty BHP. Są to środki ochrony indywidualnej, które w niektórych branżach są wymagane, natomiast w innych okazują się bardzo pomocne. W jakie artykuły BHP trzeba, a w jakie można wyposażyć pracowników? Wyjaśniamy.

Obowiązkowy sprzęt BHP

Przepisy BHP nakładają na przedsiębiorstwa oraz instytucje obowiązek odpowiedniego zabezpieczenia wszystkich niebezpiecznych miejsc, w których istnieje wysokie ryzyko wypadków. Wykorzystywane są do tego taśmy ostrzegawcze, które są doskonale widoczne z daleka, a tym samym ostrzegają przechodniów i kierowców przed zagrożoną strefą. Najczęściej używane są one do oznaczeń w branży budowlanej, energetycznej oraz gazowej. Taśmy biało-czerwone będą również niezbędne do wyznaczanie odrębnych stref na imprezach plenerowych.

Drugim obowiązkowym środkiem ochrony indywidualnej są z kolei szelki bezpieczeństwa dostępne hurtowni odzieży ochronnej i artykułów BHP Ella w Lublinie. W szczególności stosowane są one podczas prac na wysokości, czyli tych przeprowadzanych powyżej 1 metra od podłogi. Muszą być wyposażeni w nie pracownicy pracujący na rusztowaniach, przy budowie lub rozbiórce obiektu, realizujący prace w obrębie dachów i elewacji, przy myciu okien, przy budowie i remoncie mostów. Szelki bezpieczeństwa, aby były zgodne z wymaganiami BHP, muszą jednak posiadać stosowne certyfikaty bezpieczeństwa CE, gwarantujące ich bezpieczne użytkowanie.

Dodatkowe artykuły BHP

Zgodnie z prawem budowlanym, każdy właściciel domu jednorodzinnego lub zarządca budynku wielorodzinnego jest zobowiązany do tego, żeby oczyścić przestrzeń wokół posesji. Głównie dotyczy to zalegającego śniegu na chodnikach, który może stać się przyczyną przypadkowego potknięcia się i przewrócenia. Każdy właściciel musi zatem zadbać o zlikwidowanie śniegu w sposób niezagrażający zdrowiu, życiu ani środowisku naturalnemu. W przeciwnym wypadku grozi mu kara finansowa, a co więcej osoby poszkodowane mogą żądać od niego wypłacenia odszkodowania.

Do tego typu prac przydadzą się łopaty do śniegu z Lublina z hurtowni Ella, które są lekkie i poręczne, a więc praca z ich wykorzystaniem nie wymaga dużego wysiłku. Modele o różnych szerokościach krawędzi wykonane są z solidnego i trwałego materiału. Dzięki temu można użyć ich we wszystkich miejscach, w których niemożliwe byłoby zastosowanie elektrycznej odśnieżarki.

śr. ocena 5 / głosów 2