kurs-na-spycharki

Program i zalety kursu na spycharki

Kurs na operatora spycharki to szybki i sprawdzony sposób na zyskanie cennych kwalifikacji zawodowych. Sprawdź, jakie musisz spełnić wymagania, by zostać profesjonalnym operatorem spycharki ile to kosztuje i jak przebiega taki kurs.

Co ciekawe operatorem spycharki możesz być nawet jeśli nie posiadasz prawa jazdy. Wystarczy, że masz ukończone 18 lat i posiadasz aktualne orzeczenie o braku przeciwwskazań do pracy na tym stanowisku. Musisz też mieć skończoną szkołę podstawową.

Jeśli spełniasz te wymagania, czas żebyś rozejrzał się za konkretnym kursem. Jak wyjaśnia pracownik z Ośrodka Kształcenia Zawodowego KURSAL:

Możliwości jest kilka. Możesz odbyć kurs na spycharki w trybie całodziennym, popołudniowym albo weekendowym. Kurs podstawowy to minimum 134 godziny zajęć praktycznych i teoretycznych. Natomiast kurs rozszerzony zawiera w sobie program podstawowy rozbudowany o moduły specjalistyczne dla kolejnych maszyn.

Program kursu na spycharki

Programy kursu podstawowego składa się z bloku teoretycznego oraz praktycznego. Blok teoretyczny to 52 godziny zajęć, a blok praktyczny 82 godziny plus dodatkowe zajęcia dla kolejnych maszyn (jeśli zdecydujesz się robić połączony kurs np. spycharki + koparkoładowarki + koparki).

W trakcie kursu poznasz między innymi: przepisy dotyczące BHP, zasady użytkowania maszyn roboczych i podstawowe informacje o budowie, obsłudze i technologii spycharek. Oprócz tego, w trakcie części praktycznej zdobędziesz umiejętności w zakresie obsługi spycharek i operowania nimi na placu budowy.

Egzamin

Kurs operatorów spycharek kończy się egzaminem państwowym składającym się z części teoretycznej i praktycznej. Po pozytywnie zdanym egzaminie kursant uzyskuje świadectwo ukończenia kursu oraz uprawnienia państwowe potwierdzone stosownym wpisie w książce operatora (uprawnienia kursu podstawowego pozwalają na operowanie spycharkami klasy III o mocy do 110 kW).

Zawód przyszłości

W związku z rozbudową sektora budowlanego, na rynek trafia coraz więcej ofert pracy dla operatorów spycharek. Co więcej, kurs ten można rozszerzyć w przyszłości także o dodatkowe umiejętności w zakresie operowania np. koparkami albo koparkoładowarkami, dzięki czemu mamy szansę na ciekawą, zróżnicowaną, a co najważniejsze dobrze płatną pracę.

Zaletami kursu na operatora spycharki jest również jego niewygórowana cena, sięgająca około 1500 złotych (za kurs podstawowy). Dzięki temu, kończąc taki kurs, możemy w krótkim czasie zyskać nowe kompetencje zawodowe, zdecydowanie poprawiające naszą sytuację na rynku pracy.

śr. ocena 6.3 / głosów 4