specjalistyczny angielski

Po co specjalistom angielski?

We współczesnym świecie język angielski zyskał status języka uniwersalnego. Jego znajomość jest niezbędna bez względu na to, w jakiej dziedzinie pracujemy. Coraz częściej okazuje się, że komunikatywny angielski to za mało. Sytuację taką obserwujemy szczególnie w świecie biznesu, w którym wymagana jest znajomość specjalistycznych odmian języka.

Umiejętność posługiwania się językiem angielskim jest bardzo dużym ułatwieniem w poruszaniu się w rzeczywistości, która na naszych oczach transformowała w globalną wioskę. Pozwala ona nie tylko znacznie szybciej zyskiwać informacje o najnowszych odkryciach i osiągnięciach z każdej dziedziny wiedzy, ale przede wszystkim nawiązywać współpracę z ludźmi i instytucjami na całym świecie.

„Szkolny” angielski to za mało

Większość z nas podstawy angielskiego wyniosła już ze szkoły, jest to obecnie najczęściej wykładany język obcy. Jednak płynne posługiwanie się nim wymaga ciągłego ćwiczenia i pielęgnowania jego znajomości. Firmy i instytucje mogą obecnie korzystać nie tylko ze zwykłych kursów językowych, ale także specjalnych zajęć, rozwijających kompetencje językowe w ściśle wyprofilowanych obszarach, związanych ze specyfiką wykonywanego zawodu.

Mając świadomość jak ważne jest sprawne posługiwanie się językiem obcym w biznesie, przygotowaliśmy kursy specjalistyczne prowadzone właśnie w tym języku.

Dynamic Presentations – pokaż się z najlepszej strony

Szkolenie Dynamic Presentations mocno angażuje wszystkich kursantów poprzez ćwiczenie rozmaitych sytuacji związanych z prezentacjami w biznesie oraz wzbogacając zasób leksykalny uczestników o charakterystyczne zwroty oraz słownictwo.

Perfecting Business Communication Skills – angielski w mailu i przez telefon

Dużą rolę w dzisiejszym biznesie odgrywa komunikacja niebezpośrednia. Szkolenie Perfecting Business Communication Skills pozwala poszerzyć umiejętności w zakresie poprawnego i efektywnego tworzenia korespondencji biznesowej w języku angielskim, ale także prowadzenia rozmów telefonicznych z zagranicznymi kontrahentami.

International Negotiations – forsowanie twoich warunków współpracy

Sukces w biznesie wymaga wielkich zdolności dyplomatycznych oraz negocjacyjnych. Negocjowanie warunków współpracy, umów i transakcji, jest chyba najtrudniejszym obszarem komunikacji międzynarodowej i międzykulturowej. Sam proces prowadzenia negocjacji stwarza też najwięcej możliwości do potknięcia. Dlatego nie warto zdawać się na los i do negocjacji przygotować się nie tylko merytorycznie, ale także taktycznie. Jeżeli staniemy przed koniecznością prowadzenia negocjacji w języku angielskim, pewność wynikająca ze sprawności językowej będzie miała kluczowe znaczenie, a szkolenia Internalional Negotiations są doskonałą okazją do zdobycia tej pewności.

Wyżej wymieniliśmy tylko kilka przykładowych kursów Ośrodka Szkoleń i Informacji Effect, które pozwalają na płynne i swobodne poruszanie się w międzynarodowym środowisku biznesowym.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną listą szkoleń prowadzonych w języku angielskim.

śr. ocena 5 / głosów 5