firma-kurierska

O czym warto pamiętać przy nadawaniu paczki kurierem?

Z roku na rok coraz chętniej korzystamy z usług kurierskich, ponieważ jest to znacznie wygodniejsze niż stanie w kolejkach na poczcie. Co więcej, wiele osób uważa, że to także rozwiązanie znacznie bezpieczniejsze i szybsze. Dziś wszelkie formalności możemy bez problemu załatwiać online. Dobre firmy kurierskie wykorzystują nowoczesne metody logistyczne i pracują 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. O czym pamiętać przy nadawaniu paczki?

Pakowanie paczek i wybór dobrego kuriera

Nasze przesyłki często są delikatne, dlatego musimy przede wszystkim zadbać o ich odpowiednie zapakowanie, by nie uległy uszkodzeniu. Prosty przykład: wysyłka książki. Jeśli umieścimy ją w foliopaku kurierskim i nie owiniemy przedtem na przykład folią bąbelkową, okładka może ulec uszkodzeniu. Nasz pakunek zawsze powinniśmy owinąć najpierw folią lub papierem, by go ochronić. Najlepszym opakowaniem zewnętrznym dla większości towarów jest oczywiście karton o odpowiednim rozmiarze i kształcie, kilkukrotnie zaklejony taśmą. Kiedy już przygotujemy nasz pakunek, znajdźmy firmę i sprawdźmy, czy spełni ona wszystkie nasze oczekiwania. Nie wszystkie firmy kurierskie oferują na przykład transport przedmiotów o dużej wartości, na przykład dzieł sztuki czy przedmiotów delikatnych, takich jak monitory komputerowe. Wybierajmy firmy, które charakteryzuje dobra obsługa i komfort, czas realizacji, jakość oraz korzystna cena adekwatna do tej jakości. Unikajmy firm, które będą wzywały odbiorcę przez awizo, a korzystajmy z usług takich, które dostarczają paczkę bezpośrednio do adresata.

Jak wysyłamy przesyłkę, korzystając z panelu online?

Dobre firmy, które współpracują ze sprawdzonymi kurierami znanymi w całym kraju, oferują możliwość nadania paczki za pomocą panelu online. Panel powinien być dla klienta przejrzysty i wygodny – mówi przedstawiciel firmy TuWysylam.pl z Chojny.

Na początku określamy rodzaj przesyłki, czy jest to koperta, paczka, czy paleta. Określamy kraj nadania i kraj dostawy. Jeśli jest to paleta, w panelu powinna się znajdować informacja, jakie wymiary palet są dozwolone. W przypadku paczki sami określamy wagę, długość, szerokość i wysokość. Na stronie, którą oglądamy, standardowe paczki to oczywiście kartonowe opakowania, kurierskie foliopaki i… opony samochodowe. Do paczek niestandardowych należą na przykład paczki z oznakowaniem góra/dół, czy „ostrożnie, szkło”, ale też worki i pojemniki metalowe. Możemy wskazać również wartość ubezpieczenia towaru, czy kwotę pobrania. Dalej podajemy oczywiście dane nadawcy i odbiorcy – i gotowe! Nadawanie paczki w ten sposób to rozwiązanie bardzo wygodne i proste. Warto więc z niego korzystać.

śr. ocena 5 / głosów 5