Najpopularniejsze kierunki wyjazdów integracyjnych dla firm

Większa możliwość podróżowania sprawia, że coraz chętniej i częściej firmy decydują się na organizację wyjazdów integracyjnych dla swoich pracowników. Atrakcyjne są egzotyczne kierunki, jak Dominikana, Kenia, Bali czy Seszele. Jednak dalekie wyprawy wymagają większych nakładów finansowych i znacznie dłuższych pobytów. Dlatego nadal wśród najpopularniejszych kierunków pozostają miasta i stolice europejskie. Pozwalają podczas krótkiego wyjazdu w jedno miejsce połączyć zwiedzanie ze szkoleniem, konferencją i ciekawymi zajęciami integracyjnymi.

Do najczęściej odwiedzanych miast należą oczywiście Rzym, Paryż, Barcelona, Lizbona, ale także Bruksela czy Amsterdam. Wyjątkowa historia miast i charakterystyczne zwyczaje mieszkańców stwarzają okazję do zaoferowania bardzo różnorodnych atrakcji, takich jak np. nauka flamenco, koncert pieśni fado czy lekcje gotowania. Czasem są świetnym pretekstem do stworzenia programów tematycznych np. dla smakoszy, koneserów wina lub do zorganizowania zajęć team building. Biurem podróży, które od 26 lat opracowuje podobne wyjazdy jest Cortina Travel. Dzięki swojemu doświadczeniu ma sprawdzone pomysły na firmową integrację. Zwiedzanie Rzymu zmienia w emocjonującą grę miejską w gladiatorów czy poszukiwanie skarbu templariuszy, a odkrywanie Barcelony łączy np. z raftingiem na rzece Noguera Pallaresa. W swoich programach pozwala spojrzeć na znane europejskie miasta z nowej perspektywy, oferując zwiedzanie na rowerach, segwayach , skuterach czy samochodami vintage np. Fiatami 500.

Malta, Lanzarote…

Wyspy budzą zainteresowanie nie mniejsze niż metropolie europejskie. Pozwalają bowiem na połączenie rożnych form spędzania czasu jak również na odpoczynek. Od lat popularna jest Malta. Oprócz zwiedzania zabytkowej stolicy Valletty i podziwiania megalitycznych świątyń, można tam pożeglować czy zrelaksować się na przepięknej plaży i cieszyć krystalicznie czystą wodą Błękitnej Laguny. Cortina proponuje np. regaty żeglarskie i „ćwiczenia wojskowe” lub inne gry zespołowe, a także rejsy katamaranem na wyspy Gozo czy Comino. Sportowa rywalizacja doskonale integruje zespół, a odpoczynek redukuje stres. Odpowiedni plan aktywności i połączenia jej z relaksem jest ważnym elementem wyjazdu. Każdy touroperator ma swoje propozycje, wyszukując idealne do tego miejsca. Jednym z nich w ofercie Cortina Travel jest Lanzarote – wulkaniczna wyspa kanaryjska. Można tu także zorganizować regaty, ale i podwodne safari, zabawę w budowanie własnej łodzi czy odkrywanie wyspy, czyli „kanaryjskie podchody”.

Aktywna integracja

Wyspiarskie wyjazdy dla firm pokazują jak istotna jest aktywna forma spędzania czasu. Wiążę się to nie tylko ze współczesną modą na zdrowy styl życia i promocję ruchu, nieważne czy to fitness, taniec czy bieganie w maratonie. Aktywność jest dla zespołu szansą zgrania się, bliższego poznania a w rezultacie prowadzi do większej efektywności w późniejszej pracy. Uczy też rozwiązywania konfliktów. I nie wolno zapominać, aktywność jest też świetną zabawą. Temu służą różne gry, konkursy zawody itd., jak np. paintball czy zajęcia survivalowe, które od lat są na topie wśród firm. Mogą być one formą integracji i motywowania pracowników albo rodzajem nagrody. Co ważne nie muszą być kosztowne czy długie. Touroperatorzy proponują kilkudniowe lub dłuższe wycieczki w różne miejsca na świecie, ale także w Polsce. Wszystko zależy od celu i budżetu, czy interesuje nas wyjazd wellness, czy zabawy alpinistyczne w skałkach (oba pomysły są ostatnio coraz popularniejsze). A zatem tydzień w spa czy weekend w górach? Możliwości jest mnóstwo, a touroperatorzy prześcigają się w ciekawych ofertach. Sprawdź propozycje biura podróży Cortina Travel lub poproś o przygotowanie oferty „szytej na miarę” dla Twojej firmy.

śr. ocena 5 / głosów 1