kurs

Jak znaleźć dobry kurs języka angielskiego?

Według statystyk język angielski zna prawie miliard ludzi, przy czym dla około 600 milionów nie jest to język ojczysty. Angielski stał się językiem międzynarodowym przede wszystkim ze względu na angielską i amerykańską kulturę powojenną, a także dzięki potężnym firmom, takim jak Microsoft i Google, które definiują kształt Internetu. Nauka tego języka to bez wątpienia inwestycja w siebie – pozwala nam ubiegać się o ciekawe oferty pracy w kraju i za granicą, swobodnie podróżować po całym świecie i poznawać ludzi z ciekawych zakątków, przeglądać strony internetowe i czytać publikacje, które nie zostały przetłumaczone na Polski. A jak znaleźć dobry kurs języka angielskiego?

Nauka na własną rękę to za mało

Obecnie języka angielskiego uczymy się już od szkoły podstawowej, a w szkole średniej dochodzi nam zwykle dodatkowy język obcy do nauki. Nawet najbardziej zaangażowani nauczyciele nigdy nie będą w stanie nauczyć swojej grupy uczniów (klasy zwykle podzielone są na dwie części) języka angielskiego do takiego poziomu, jaki zapewniłby im kurs. Wynika to z faktu, że możliwości uczniów są zróżnicowane – jedni przyswajają wiedzę szybko i swobodnie, inni mają z edukacją problemy. Nie można o nich zapominać i pozostawiać ich wyraźnie w tyle, dlatego nauczyciel nie może wprowadzić zbyt szybkiego trybu nauki. Zakładając, że nasza edukacja obowiązkowa kończy się na poziomie rozszerzonej matury z języka angielskiego, to wciąż za mało, by poziom wiedzy określić jako zaawansowany. Warto zainwestować w kursy językowe prowadzone przez wykwalifikowanych lektorów, do których jesteśmy kwalifikowani na podstawie testów pisemnych i rozmów z lektorem. Ocenia się w ten sposób nasz poziom wiedzy, dzięki czemu możliwe jest stworzenie grup, w których wszyscy będą na takim samym etapie edukacji, którą będą mogli kontynuować. Nauka na własną rękę jest ważna, ale przy odpowiednim wsparciu – mówi nam przedstawiciel Jagiellońskiego Centrum Językowego z Krakowa. Musimy posiłkować się rzetelną wiedzą i móc skonsultować wykonane ćwiczenia, zadania, dopytać o rzeczy, których nie rozumiemy.

Wybór kursu języka angielskiego – na co zwrócić uwagę?

Wybierając kurs języka angielskiego, jak i każdego innego języka obcego, powinniśmy sprawdzić, kto będzie prowadził z nami zajęcia i jakie ma kwalifikacje. Prowadzący powinni kłaść nacisk na działania komunikacyjne. Program kursu języka angielskiego powinien być dostosowany do potrzeb grupy, a więc opracowany indywidualnie, a nie według sztywnego schematu. Warto dopytać, czy nasz postęp będzie monitorowany i właściwie oceniany oraz, czy po ukończeniu kursu otrzymamy poświadczenie ukończenia danego poziomu i czy będziemy mieli możliwość zaliczenia testu oceniającego postęp w nauce. Po pozytywnym zaliczeniu takiego testu powinniśmy otrzymać certyfikat językowy.

Na koniec warto podkreślić, że najważniejsze w naszej nauce zawsze będzie zaangażowanie – jeśli zacznie nam go brakować, przypomnijmy sobie, dlaczego nauka języka angielskiego jest ważna.

śr. ocena 5 / głosów 1