Praca za granicą

Jak znaleźć dobrą pracę za granicą?

Zarobki za granicą są ciągle wyższe niż w Polsce. Na Zachodzie na pracowników czekają też często lepsze warunki pracy. Nie dziwi więc to, że wiele osób szuka zatrudnienia w Niemczech, Belgii czy Holandii. Ofert pracy za granicą nie brakuje, warto więc wiedzieć, jak ułatwić sobie poszukiwania i oszczędzić stresu związanego z poszukiwaniem pracy i zaaklimatyzowaniem się w obcym kraju.

Sposoby poszukiwania

W dzisiejszych czasach raczej trudno wyobrazić sobie, że ktoś zdecyduje się najpierw wyjechać zarobkowo do wybranego przez siebie kraju, a dopiero potem rozpocząć poszukiwania pracy. Oczywiście bywa i tak, że za granicą od dłuższego czasu mieszka rodzina lub znajomi. Wtedy decyzja o wyjeździe może być łatwiejsza, ponieważ możemy liczyć na ich wsparcie. Najczęściej jednak poszukujemy pracy za granicą przez Internet. Możemy szukać na portalach z ofertami pracy czy w mediach społecznościowych i na własną rękę organizować wyjazd i zakwaterowanie. A czy istnieje rozwiązanie, które jest złotym środkiem, między zdaniem się na pomoc bliskich a całkowicie samodzielnym poszukiwaniem pracy za granicą? Warto wziąć pod uwagę oferty agencji pośrednictwa pracy.

Niezależnie jednak od tego, jaki sposób poszukiwania pracy wybierzemy, wyjazd za granicę powinien być decyzją starannie przemyślaną.

Gwarancja zatrudnienia i zakwaterowania

Doskonałym rozwiązaniem jest skorzystanie z agencji pośrednictwa pracy, która specjalizuje się w organizacji wyjazdów do pracy za granicę. Profesjonalne agencje zatrudnienia starają się dopasować oferty pracy do naszych umiejętności i preferencji. Możemy liczyć na to, że dostaniemy kilka ofert do wyboru. Agencje pomagają także rozwiązać kwestię mieszkania. Gwarantują osobom zatrudnianym zakwaterowanie zwykle blisko miejsca pracy i w godnych warunkach, a także sprawny i płynny kontakt z opiekunami projektów w razie potrzeby.

Korzystając z usług agencji, która pomoże znaleźć pracę za granicą, można liczyć na pomoc we wszystkich kwestiach formalnych. Pracownicy mają również zagwarantowaną opiekę polskiego rezydenta, który pomaga zaaklimatyzować się w nowym miejscu” – mówi ekspert z firmy Get Job.

Legalnie i bezpiecznie

Decydując się na skorzystanie z usług agencji zatrudnienia, warto sprawdzić, czy dana agencja posiada dokument potwierdzający jej legalność. Można to sprawdzić w Krajowym Rejestrze Agencji Zatrudnienia, który obejmuje wszystkie agencje mające prawo do świadczenia usług. Poza sprawdzeniem agencji pod kątem legalności warto sprawdzić również, jakie ma ona doświadczenie w kierowaniu do pracy za granicę. Informacje na ten temat możemy znaleźć m.in. na forach internetowych czy w mediach społecznościowych. Podpisując umowę z agencją, powinniśmy znać warunki pracy, wynagrodzenia, zakwaterowania, a także posiadać wiedzę, na temat przysługujących nam świadczeń, np. opieki lekarskiej czy benefitów. 

Dobra praca to satysfakcjonujące warunki zatrudnienia i wynagrodzenia, możliwości rozwoju, nauki i zdobywanie cennych doświadczeń. Warto skorzystać z oferty profesjonalistów, aby ze spokojem wyjechać do pracy za granicę, a tam cieszyć się już wyłącznie stabilną i bezpieczną pracą i żyć pełnią życia.

śr. ocena 5 / głosów 1