kursy-jezyka-polskiego

Jak wyglądają kursy języka polskiego dla obcokrajowców?

Czy słyszałeś kiedyś wypowiedź obcokrajowca o nauce języka polskiego? Że jest on trudny ze względu na skomplikowaną gramatykę i trudne do wymowy głoski? Niektórym nauka naszego języka zajmuje kilkanaście lat, ale również po takim czasie mają pewne luki w słownictwie, dlatego ważne jest, aby przyswajanie obcego języka odbywało się jak najbardziej efektywnie. Jakie są metody stosowane na kursach języka polskiego dla obcokrajowców? O tym poniżej.

Gdzie obcokrajowcy mogą uczyć się języka polskiego?

Badania pokazują, że polski jest w trzydziestce najczęściej używanych języków na świecie, a jego systematyczna nauka połączona z wizytami w naszym kraju umożliwia jego opanowanie w 4 lata. Na szczęście w Polsce poza studiami slawistycznymi, specjalne kursy dla obcokrajowców umożliwiają różne szkoły językowe. Jedną z nich jest Szkoła Języka Polskiego i Języków Obcych Makilen w Krakowie. W jej ofercie znajduje się kilka rodzajów kursów na różnym poziomie znajomości języka. Są one dostosowane zarówno dla początkujących, jak i dla osób, które przygotowują się do Egzaminu Certyfikatowego z Języka Polskiego Jako Obcego.

Rodzaje kursów dla obcokrajowców

Nauka praktycznej bazowej komunikacji w sytuacjach życia codziennego to element „Kursu przetrwania”. „Kurs standardowy”, „Kurs intensywny”, „Trymestralny kurs języka ogólnego” oraz „Szkoła Letnia” pomagają rozwinąć wszystkie sprawności językowe: od słuchania przez czytanie po mówienie i pisanie. W czasie zajęć można również zapoznać się z polską kulturą i tradycją. Jeżeli ktoś woli przyswajać wiedzę na temat obcego języka w formie indywidualnej, ma możliwość uczestniczyć w lekcjach dla osób pragnących dostosować kurs do swoich osobistych potrzeb i zainteresowań i uczyć się języka w tempie, które mu odpowiada.

Dla osób ubiegających się o pracę w Polsce przeznaczony jest „Exam preparation Course”, przygotowujący do Egzaminu Certyfikatowego z Języka Polskiego Jako Obcego, który jest jedynym państwowym dokumentem, uznanym na rynku międzynarodowym, potwierdzającym znajomość języka polskiego – zaznacza nauczyciel ze Szkoły Języków Obcych Makilen w Krakowie.

Studenci mają możliwość skorzystania z kursów specjalistycznych, w ramach których organizowane są również wycieczki miejskie oraz lekcje terenowe.

śr. ocena 4.8 / głosów 5