egzamin języka angielskiego

Jak przygotować się do egzaminu ósmoklasisty z angielskiego?

Podstawą przygotowania do egzaminu ósmoklasisty jest zweryfikowanie swojej wiedzy i umiejętności. Najwięcej czasu trzeba poświęcić na to, co jest na najniższym poziomie. Warto także rozwiązywać testy, słuchać angielskich piosenek, oglądać filmy po angielsku i czytać teksty w tym języku. Można także zadbać o korepetycje lub kursy doszkalające umiejętności.

Rozwiązywanie testów egzaminacyjnych

Przygotowując się do egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego uczeń musi zweryfikować, co stwarza mu największe trudności i na co powinien kłaść nacisk. Nie powinno się jednak bagatelizować pozostałych obszarów. Egzamin sprawdzi słownictwo, gramatykę, funkcje językowe, słuchanie ze zrozumieniem, czytanie, pisanie i znajomość środków językowych. Kluczem do nauki języka jest powtarzanie, dlatego najlepiej jest wygospodarować sobie określoną porę, którą codziennie będzie można przeznaczyć na naukę. Warto rozwiązywać przykładowe arkusze egzaminacyjne. Znajdziemy je na stronie CKE, w internecie czy w książkach z ćwiczeniami. Podczas próbnych egzaminów trzeba pilnować czasu, by skończyć go tak, jak egzamin prawdziwy.

Nauka angielskiego z różnych źródeł

Nauka języka angielskiego to nie tylko wkuwanie słówek i gramatyki z podręcznika na pamięć. Język angielski znajdziemy w programach telewizyjnych, filmach, piosenkach, książkach czy na stronach internetowych. Jest on dostępny w swojej naturalnej formie, dlatego początkowo może stanowić problem, jednak obycie się z językiem w mediach znacznie ułatwia poznawanie kontekstów wypowiedzi mówionych i tekstów pisanych. W ten sposób można także szybko nauczyć się wielu słówek bez ich ciągłego powtarzania. Lepsze przygotowanie do egzaminu można uzyskać także dzięki korepetycjom. W tym celu można znaleźć nauczyciela, który przeprowadza je po godzinach pracy, lub zapisać się do szkoły, która świadczy takie usługi.

Dodatkowe kursy i zajęcia

W szkołach przygotowujących do egzaminu ósmoklasisty znajdziemy także serie kursów. Realizowane są one w kilkuosobowych grupach, dzięki czemu uczniowie mają możliwość dokładnie podszkolić swoje umiejętności językowe. Młodzież może przeprowadzać także indywidualne konwersacje jako ćwiczenia codziennej komunikacji czy poprawności językowej.

Specjalista ze szkoły KAM-AN Edukacja w Podkowie Leśnej mówi: Nasza szkoła przygotowuje do egzaminu ósmoklasisty, a także prowadzi lekcje dla dzieci i dorosłych. Zajęcia dla dzieci przeprowadzane są metodą BINGO pod nadzorem autora kursu Pani Anny Wieczorek, pedagoga, egzaminatora egzaminów Cambridge.

śr. ocena 5 / głosów 1