nauka-jezykow-obcych

Dlaczego warto uczyć się języków obcych?

Nauka języków obcych jest idealnym sposobem na podniesienie kwalifikacji i zdobycie lepszej pracy. Dla kandydatów to duża szansa zarówno na pracę w Polsce, jak i za granicą. Warto podkreślić, że obecne oferty pracy coraz częściej w wymaganiach wskazują na przynajmniej podstawową znajomość jednego języka obcego, dlatego chcąc zyskać pracę marzeń, warto zacząć się ich uczyć. Dowiedz się, czemu jeszcze opłaca się nauka angielskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, włoskiego oraz innych języków.

Oferty pracy a język obcy: Czemu warto znać przynajmniej jeden język obcy?

Rynek pracy jest coraz bardziej wymagający – w wielu branżach kandydatów jest więcej niż miejsc pracy. Aby ułatwić proces rekrutacji i już na początku odrzucić mniej dopasowane CV, pracodawcy podwyższają poprzeczkę. I tak szukając pracy w dużych miastach m.in. w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu czy Poznaniu, w wielu ofertach pracy uwzględniona jest znajomość języka obcego (najczęściej jest to język angielski). Tym samym języki obce są szansą na znalezienie dobrze płatnej pracy, zarówno w polskich firmach, jak i międzynarodowych korporacjach. Osoby, które mówią biegle w kilku językach obcych (hiszpański, francuski, włoski itp.) są bardzo wartościowymi kandydatami na rynku pracy, którzy mogą liczyć na dużo wyższe wynagrodzenie. Ponadto, warto podkreślić, że nauka języków, a także umiejętność posługiwania się nimi, świadczy o dobrej pamięci, sprawnym umyśle, a także przekłada się na kreatywność i logiczne myślenie, co bardzo dobrze świadczy o kandydacie na dane stanowisko pracy.

Czemu jeszcze warto uczyć się języków? – podróże, dostęp do informacji i inne korzyści

Warto podkreślić, że nie tylko ze względu na oferty pracy, które można znaleźć np. w  agencji pracy Beetsma, warto uczyć się języków obcych. Kurs językowy to także świetny sposób na rozwój wielozadaniowości (bardziej podzielna uwaga), koncentracji oraz stymulację szarych komórek i tym samym rozwój mózgu. Oprócz tego nauka angielskiego, hiszpańskiego, włoskiego, niemieckiego czy francuskiego, to także świetny sposób na swobodne podróżowanie. Posługując się komunikatywnie językiem obcym można bez problemu nawiązywać znajomości z przedstawicielami innych krajów, przez co poznaje się m.in. ich kulturę, zwyczaje i historię.  Znajomość języków obcych przekłada się także na szerszy dostęp do informacji – obecnie dużo artykułów naukowych powstaje np. w języku angielskim, dlatego też osoby, które się nim posługują będą miały łatwiejszy dostęp do tego typu wiedzy niż osoby, które go nie znają.

śr. ocena 5 / głosów 5