kadry

Dlaczego warto korzystać z profesjonalnych usług kadrowych?

Początkujący przedsiębiorcy dość często popełniają błąd polegający na braniu wszystkiego na siebie – przez to, zamiast prowadzić swój biznes i rozwijać firmę, toną w księgowości i sprawach kadrowych. Tymczasem często lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z profesjonalnej pomocy. Dotyczy to nie tylko spraw księgowych, ale tez formalności związanych z zatrudnianiem pracowników.

Kadry u profesjonalistów

Prowadzenie spraw kadrowych potrafi pochłonąć sporo czasu, jednak nie zawsze prowadząc firmę mamy pieniądze na zatrudnienie własnej kadrowej – stworzenie nowego etatu jest bardzo kosztowne, a zorganizowanie miejsca pracy dla takiej osoby często bywa trudne. Dlatego znacznie lepszym rozwiązaniem, jest powierzenie prowadzenia spraw kadrowych profesjonalistom – tak samo jak księgowość, sprawy kadrowe może za nas poprowadzić profesjonalne biuro takie jak DomPodatkow.pl. Powierzając prowadzenie spraw kadrowych profesjonalistom oszczędzamy mnóstwo czasu i pieniędzy i mamy pewność, że sprawy naszych pracowników znajdują się w dobrych rękach.

Co składa się na politykę kadrową?

Obsługa kadrowa, realizowana przez firmę zewnętrzną, powinna obejmować wszystkie sprawy związane z pracownikami i zleceniobiorcami, realizującymi dla nas konkretne projekty. Pracownicy biura maj a za zadanie zakładanie  prowadzenie akt osobowych wszystkich naszych pracowników i współpracowników. To do nich należy także opieka nad aktualnymi badaniami lekarskimi i kursami BHP dla pracowników. W ramach prowadzenia spraw kadrowych rozliczany jest także czas racy, dzięki czemu wiadomo, jakie wynagrodzenie należy się konkretnym pracownikom.

Pracownicy biura pomogą nam także w zawieraniu umów – przygotują je tak, by wszystko odbywało się zgodnie z prawem pracy. Po zakończeniu stosunku pracy, firma wystawi naszym pracownikom świadectwa pracy. Ważnym elementem obsługi kadrowej jest także oczywiście naliczanie i rozliczanie wynagrodzeń oraz sporządzanie listy płac. Pracownicy biura wykonują dla nas listę płac i rozliczają miesięczne wynagrodzenia wszystkich pracowników i współpracowników. Biuro zajmie się dla nas także rozliczaniem składek ubezpieczeniowych – wykona deklaracje PIT. Możemy mu też powierzyć opiekę nad sprawami związanymi z ZUS-em, czyli zgłaszanie i wyrejestrowywanie pracowników, oraz przekazywanie ich deklaracji. Taka opieka kadrowa obejmuje więc wszystkie najważniejsze sprawy związane z zatrudnianie, pracowników, a jej usługi są tańsze niż utrzymywanie własnej kadrowej.

śr. ocena 5 / głosów 5