zbieranie-puszek

Czy sprzedaż złomu jest opłacalna?

Niektórzy zbieranie złomu traktują jak pełnoetatową pracę, inni sprzedają metalowe odpady, aby dorobić – jednak czy sprzedaż złomu jest naprawdę opłacalna? Często nawet nie zdajemy sobie sprawy, iż jesteśmy w posiadaniu bardzo cennych przedmiotów, które z pozoru mogą wydawać się bezwartościowe. Co dokładnie można sprzedać i jakie płyną z tego korzyści? Przyjrzyjmy się bliżej temu zagadnieniu.

Ceny złomu

Do najbardziej popularnych i najlepiej płatnych materiałów, które można oddać na złom należą między innymi: miedź (także ta występująca w różnych przewodach i kablach), aluminium (najczęściej w postaci puszek), mosiądz, złom stalowy. Cena złomu nie jest stała i zależy od kilku czynników takich jak rodzaj danego materiału, obowiązujący obecnie kurs walutowy, a także od kursu danego materiału na giełdzie.

Puszki aluminiowe

Bardzo popularną praktyką stało się sprzedawanie puszek. Najczęściej zajmują się tym etatowi złomiarze, którzy regularnie zbierają aluminiowe odpady z wielu różnych miejsc – ze śmietników, opuszczonych fabryk czy domów. Zdarza się także, że zbierają puszki po napojach od innych ludzi, co często ma miejsce na przykład podczas imprez masowych. Okazuje się, że takie działanie może być bardzo opłacalne. Osoby na co dzień zajmujące się zbieraniem złomu są w stanie zarobić wystarczająco, aby się utrzymać.

Co jednak w przypadku, gdy mamy własną pracę – czy warto jest dorobić na sprzedaży złomu? Biorąc pod uwagę fakt, iż dostajemy pieniądze za to, co nie jest nam już potrzebne i prawdopodobnie znalazłoby się w śmietniku – trzeba odpowiedzieć twierdząco. Jednak to, ile zarobimy na sprzedaży złomu zależy między innymi od naszego zaangażowania oraz od odpadów, którymi dysponujemy, jednak na większe zarobki  zazwyczaj trzeba poczekać, regularnie odkładając na przykład aluminiowe puszki – nie powinno być to trudne, gdyż w naszym codziennym życiu coraz więcej produktów sprzedawanych jest właśnie w puszkach. Warto jest składować w wyznaczonym miejscu tego typu odpady, a gdy uzbieramy ich większą ilość – sprzedać na skupie.

Co jeszcze można sprzedać?

Warto jest poszukać w swoim domu niepotrzebnych sprzętów, które jedynie zajmują miejsce – możemy zrobić porządki, pozbyć się ich, a przy okazji także zarobić. Przejrzyjmy nasz garaż, strych, czy piwnicę, gdzie często zalegają od dawna nieużywane i zepsute przedmioty, takie jak stary sprzęt AGD, kable, druty, rury i inne z pozoru bezwartościowe rzeczy – radzi nasz rozmówca reprezentujący firmę METLAND z Suwałk, prowadzącą skup złomu i metali.

Jeśli prowadzimy firmę lub przedsiębiorstwo, w których powstaje wiele odpadów opłacalne będzie nawiązanie długofalowej współpracy ze skupem złomu.

śr. ocena 5 / głosów 5