Czy opłaca się wynająć fotografa na uroczystość rodzinną?

Choć niemal każdy ma dostęp do aparatu, osoba bez odpowiedniej wiedzy, doświadczenia i sprzętu nie jest w stanie zrobić i obrobić zdjęcia w sposób profesjonalny. Jeśli chcemy, by fotografie z uroczystości rodzinnych były dobrą pamiątką na lata, niezbędne jest wynajęcie fotografa, który z danej chwili potrafi wyciągnąć to, co najważniejsze.

Warto fotografować imprezy rodzinne

Wiele wydarzeń rodzinnych wręcz domaga się, by pozostały po nich pamiątki w postaci zdjęć. Fotograf niezbędny jest podczas ślubu, chrztu czy pierwszej komunii. Coraz częściej wynajmuje się go także na inne okazje. Niezapomniane mogą okazać się zdjęcia z imprez takich jak urodziny, wieczór kawalerski lub wieczór panieński. Na popularności zyskują także zdjęcia rodzinne kobiet w ciąży czy sesje przed i po porodzie. Zapis danej chwili to swoista pamiątka minionych czasów. Dzięki nim można zobaczyć, jak dawniej ludzie się ubierali, jak wyglądali i w jaki sposób się zmienili. Przede wszystkim jest to wspomnienie naszych bliskich i nas samych z różnych okresów życia.

Czy profesjonalny fotograf w ogóle jest potrzebny?

Wydawać by się mogło, że w dobie telefonów komórkowych i wszechobecnych aparatów profesjonalny fotograf nie jest potrzebny. Jednak zdjęcia z ważnych wydarzeń, które chcemy zatrzymać, schować do albumu lub komuś podarować, nie powinny być nieczytelne i rozmazane. Fotograf nie tylko zajmuje się robieniem zdjęć w odpowiednich momentach, ale również obrabia je w programie graficznym w taki sposób, by podkreślić ich wymowę. Jakość końcowego efektu zdjęcia jest nieporównywalnie lepsza od przeciętnej fotografii wykonanej smartfonem. Profesjonalny fotograf zatroszczy się także o to, byśmy otrzymali zdjęcia w wybranej formie.

Lepszy jeden profesjonalista niż wielu amatorów

Fotograf podczas imprezy rodzinnej to także swego rodzaju wygoda. On sam decyduje, kiedy warto zrobić zdjęcie i jaka pozycja będzie najlepiej się prezentować. Na weselach niektórzy goście ze swoimi aparatami ciągle odwracają uwagę pary młodej i przeszkadzają w różnego rodzaju zabawach czy tańcach. Lepszy jest jeden dobry fotograf niż wiele osób robiących zdjęcia bez właściwej wiedzy. Ekspert ze studia fotograficznego Anro w Policach dodaje:

Profesjonalista jest także przygotowany na różne niedogodności. Posiada wymienne obiektywy, lampy, kilka zestawów baterii i karty pamięci, dzięki czemu poradzi sobie ze sprzętem i trudnymi ujęciami. Do zadań fotografa należy także selekcjonowanie zdjęć. Zamiast jednej nieczytelnej fotografii jest w stanie zrobić kilkanaście ujęć tego samego momentu, aby następnie wybrać spośród nich to najlepsze.  

śr. ocena 5 / głosów 5