Częste błędy popełniane przy przeprowadzkach

Zmiana miejsca zamieszkania bardzo często wiąże się ze strachem przed nieznanym. Dodatkowych zmartwień dostarcza sam proces wyprowadzki. Wiąże się on z niepokojem, czy wszystko zostanie wykonane zgodnie z naszymi założeniami. Sprawdź, jakie błędy popełniane są najczęściej i dowiedz się, w jaki sposób możesz zaplanować przeprowadzkę, aby proces przenosin przebiegał bezproblemowo.

Brak określonego planu

Sporządzenie planu działania to jedna z najważniejszych czynności w całym procesie wyprowadzki, dzięki której możemy uniknąć niepotrzebnego stresu. Jednak zanim przystąpimy do spisywania harmonogramu, warto zdecydować, czy chcemy przeprowadzać się sami, z pomocą przyjaciół, czy skorzystać z usług profesjonalnej firmy transportowej. Należy także ustalić dogodny dla nas termin, do którego zdążymy zrobić selekcję posiadanych przedmiotów i spakować te, które będziemy chcieli ze sobą zabrać do nowego mieszkania lub domu. W przypadku przeprowadzki na własną rękę warto także odpowiednio wcześnie poprosić o pomoc w pakowaniu i zabezpieczaniu rzeczy przyjaciół i rodzinę.

Nieprzemyślane pakowanie

Aby przygotować się do wyprowadzki, należy zebrać odpowiednią liczbę kartonów, w które chcemy włożyć mniejsze gabarytowo przedmioty, takie jak książki, czy ubrania. Liczba potrzebnych nam pudeł zależy od ilości posiadanych rzeczy, statystycznie dla 3-pokojowego mieszkania potrzeba aż 100 dużych kartonów. Jak twierdzi ekspert z firmy przeprowadzkowej Jaca-Trans:

Aby ułatwić znalezienie rzeczy w nowym miejscu, należy umieszczać je w kartonach tematycznie i opisywać w taki sposób, aby wiedzieć, co się w nich znajduje. Najczęściej popełnianym błędem jest pakowanie zbyt dużej liczby ciężkich, ale stosunkowo małych przedmiotów, w jeden karton.

Podczas przeprowadzek zapominamy także o spakowaniu dodatkowej torby z najpotrzebniejszymi rzeczami, które ułatwią nam funkcjonowanie przed rozpakowaniem wszystkich kartonów.

Przecenianie swoich sił

Podczas organizacji przeprowadzki powinniśmy zapamiętać przysłowie: ,,mierz siły na zamiary”, które sprawdza się w wielu momentach tego procesu. Podstawowym błędem jest rozplanowanie przeprowadzki na jeden dzień, podczas którego chcemy zrobić wszystko, od spakowania rzeczy z całego lokalu, aż po przewiezienie ich do nowego miejsca zamieszkania. Co więcej, często podczas wyprowadzki chcemy samodzielnie przenosić duże i ciężkie przedmioty, takie jak łóżko, szafa, czy lodówka, co wiąże się z intensywnym wysiłkiem fizycznym. Konsekwencją takiego zachowania może być poważna kontuzja, aby jej uniknąć, warto skorzystać z pomocy osób trzecich.

śr. ocena 5 / głosów 5