wirtualne biuro

Co to jest wirtualne biuro?

Posiadanie lokalu jest jednym z warunków rejestracji działalności gospodarczej. Nie zawsze jednak, zaczynając dopiero własny biznes, mamy możliwość wynajęcia lokalu. Nie przy każdej działalności jest on potrzeby. Na szczęście jest rozwiązanie, które nie generuje dużych kosztów i umożliwia prowadzenie działalności w pełni zgodnie z literą prawa. Mowa o biurach wirtualnych.

Więcej niż adres

Wirtualne biuro kojarzy się przede wszystkim z adresem, pod którym rejestrujemy działalność z możliwością korzystania z powierzchni oraz sprzętu udostępnionym przez właściciela wirtualnego biura . Obecnie wirtualne biura obudowane są pakietem innych usług przydatnych osobom prowadzącym biznes. Może to być na przykład darmowy parking, który ułatwia poruszanie się po mieście i załatwianie spraw zawodowych i urzędowych. W ofertach można także znaleźć sale konferencyjne. To wygodne rozwiązanie dla tych przedsiębiorców, którzy potrzebują przestrzeni do spotkań z klientami, bez potrzeby opłacania dodatkowych powierzchni w określonych terminach. Ponadto przy biurze wirtualnym można wynająć powierzchnie biurową z dostępem do urządzeń biurowych , łącza internetowego na godziny . To idealny pomysł dla osób, które czasem potrzebują zmienić środowisko, na przykład wyciszyć się, uciec od zgiełku panującego w ich miejscu pracy. Z drugiej strony freelancerzy mogą korzystać z przestrzeni co-workingowych i skutecznie oddzielić życie domowe od zawodowego. Rewit oferuje ponadto usługi księgowe, radcowskie, a także konsulting i doradztwo. Wirtualne biuro może być zatem świetnym sposobem na zebranie całej firmowej administracji w jednym miejscu.

Dla kogo wirtualne biuro?

Wirtualne biuro to świetne rozwiązanie dla osób, które stawiają pierwsze kroki w biznesie. Sprawdzi się zarówno przy jednoosobowych działalnościach gospodarczych, jak im większych start-upach. Z wielu względów możemy nie chcieć rejestrować firmy pod prywatnym adresem, a wynajęcie biura jest daleko poza budżetem świeżego przedsiębiorstwa. Wirtualne biuro jest bezpiecznym kompromisem. Ceny są naprawdę atrakcyjne. Wirtualne biuro może okazać się dobrym rozwiązaniem także dla firm, które ze względów prestiżowych poszukują takiego właśnie adresu. Przedsiębiorstwa, które działają na terenie całego kraju albo nawet międzynarodowo, ale nie mają jednej wspólnej siedziby, mogą skorzystać z atrakcyjnego adresu w najlepszej, rozpoznawalnej dzielnicy stolicy, aby podnieść prestiż firmy w oczach klientów i kontrahentów.

śr. ocena 5 / głosów 4